Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 stycznia 2016, 08:57

autor: Góral

The Room Three - w pierwszej perełce 2016 roku rozwiązujemy zagadki w Grey Holm

Do pierwszej mobilnej perełki 2016 roku wybraliśmy The Room Three – świetną grę logiczną, która po debiucie na iOS w listopadzie 2015 roku wreszcie dotarła na Androida.

Nieco ponad dwa miesiące minęły od momentu premiery świetnego The Room Three na urządzeniach firmy Apple. Oczekiwanie fanów łamigłówek korzystający z androidowych smartfonów i tabletów na szczęście dobiegło końca i od dziś można nabyć rzeczony tytuł w sklepie Google Play. Oznacza to, że lepszej gry do pierwszej mobilnej perełki 2016 roku nie mogliśmy sobie wymarzyć.

Osobom, które miały do czynienia z wcześniejszymi odsłonami serii raczej nie trzeba przedstawiać trzeciej części, która opiera się na niemal identycznych zasadach, co poprzedniczki. Jednak jeżeli spędziliście ostatnie lata w kosmicznej bazie na planecie Alfa-Omega 5 i przeoczyliście ten hitowy cykl mobilnych produkcji, to należy się Wam kilka słów wyjaśnienia.

Fabuła kontynuuje wątki z The Room Two. W poszukiwaniu piątego podstawowego elementu, czyli pustki, zapuszczamy się do Grey Holm – tajemniczej posiadłości znajdującej się na odległej wyspie. Tam czeka na nas seria zadań i prób, przygotowanych przez osobnika znanego jako The Craftsman.

W praktyce rozgrywka sprowadza się do przemierzania kolejnych pomieszczeń lokacji i rozwiązywania napotkanych łamigłówek. Deweloperzy zatroszczyli się o zróżnicowane pokoje, unikalne zadania, a nawet kilka zakończeń przygody, jednak miłośnicy serii raczej nie będą zaskoczeni samym gameplayem. Ten bowiem w dalszym ciągu opiera się na mechanizmach point-and-click, doprawionych elementami hidden object oraz oczywiście gier logicznych.

Rozgrywka może i nie zaskakuje już tak, jak dawniej, ale ekipa Fireproof Games wykonała kawał świetnej roboty, dopracowując znaną już formułę niemal do perfekcji i oddając do naszej dyspozycji największą, najładniejszą i najbardziej rozbudowaną część serii. Aby jej posmakować musimy wydać 19,99 zł (wersja na Androida) lub 4,99 euro (około 21 zł – edycja na iOS). Nie jest to jednak wygórowana kwota, jak na tej klasy produkcję.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.