Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 stycznia 2016, 08:57

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The Room Three - w pierwszej perełce 2016 roku rozwiązujemy zagadki w Grey Holm

Do pierwszej mobilnej perełki 2016 roku wybraliśmy The Room Three – świetną grę logiczną, która po debiucie na iOS w listopadzie 2015 roku wreszcie dotarła na Androida.

Nieco ponad dwa miesiące minęły od momentu premiery świetnego The Room Three na urządzeniach firmy Apple. Oczekiwanie fanów łamigłówek korzystający z androidowych smartfonów i tabletów na szczęście dobiegło końca i od dziś można nabyć rzeczony tytuł w sklepie Google Play. Oznacza to, że lepszej gry do pierwszej mobilnej perełki 2016 roku nie mogliśmy sobie wymarzyć.

Osobom, które miały do czynienia z wcześniejszymi odsłonami serii raczej nie trzeba przedstawiać trzeciej części, która opiera się na niemal identycznych zasadach, co poprzedniczki. Jednak jeżeli spędziliście ostatnie lata w kosmicznej bazie na planecie Alfa-Omega 5 i przeoczyliście ten hitowy cykl mobilnych produkcji, to należy się Wam kilka słów wyjaśnienia.

Fabuła kontynuuje wątki z The Room Two. W poszukiwaniu piątego podstawowego elementu, czyli pustki, zapuszczamy się do Grey Holm – tajemniczej posiadłości znajdującej się na odległej wyspie. Tam czeka na nas seria zadań i prób, przygotowanych przez osobnika znanego jako The Craftsman.

W praktyce rozgrywka sprowadza się do przemierzania kolejnych pomieszczeń lokacji i rozwiązywania napotkanych łamigłówek. Deweloperzy zatroszczyli się o zróżnicowane pokoje, unikalne zadania, a nawet kilka zakończeń przygody, jednak miłośnicy serii raczej nie będą zaskoczeni samym gameplayem. Ten bowiem w dalszym ciągu opiera się na mechanizmach point-and-click, doprawionych elementami hidden object oraz oczywiście gier logicznych.

Rozgrywka może i nie zaskakuje już tak, jak dawniej, ale ekipa Fireproof Games wykonała kawał świetnej roboty, dopracowując znaną już formułę niemal do perfekcji i oddając do naszej dyspozycji największą, najładniejszą i najbardziej rozbudowaną część serii. Aby jej posmakować musimy wydać 19,99 zł (wersja na Androida) lub 4,99 euro (około 21 zł – edycja na iOS). Nie jest to jednak wygórowana kwota, jak na tej klasy produkcję.