Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2016, 10:10

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dark Souls III zaliczone w niecałe 2 godziny

Jung Ho Min, jeden z azjatyckich graczy, w kilka dni po premierze Dark Souls III w Japonii wykonał speedrun, który zakończył się czasem 1:42:10 godz. Jeżeli nie boicie się spoilerów, to zapraszamy do obejrzenia zapisu rozgrywki.

Dark Souls III dotrze do Europy dopiero 12 kwietnia, ale japońscy gracze raczą się tytułem od kilkunastu dni. Wydaje się, że to niezbyt długo, jak na tego typu produkcję, ale jednemu z fanów udało się już dokonać sporego wyczynu. Jung Ho Min przeszedł bowiem nowy projekt studia From Software w 1:42:10 godz., co ponoć jest obecnie światowym rekordem. Właściwy speedrun zaczyna się w okolicach dwunastej minuty, ale jeżeli boicie się spoilerów to zdecydowanie odradzamy oglądania, no ale to oczywista oczywistość.

Dark Souls III zaliczone w niecałe 2 godziny - ilustracja #1
Dark Souls III w skrócie:
  • RPG akcji od studia From Software
  • Ukaże się w Europie 12 kwietnia bieżącego roku
  • Gra dostępna będzie na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych

Najnowsza odsłona serii Dark Souls opiera się na podobnych zasadach, co poprzednie, przy czym podczas rozgrywki czuć wpływy Bloodborne, co objawia się m.in. nieco szybszym gameplayem. Do tego walki z bossami są bardziej epickie, pojawił się pasek many oraz tak zwane weapon arts, czyli unikalne ataki poszczególnych broni. Zmian jest więc całkiem sporo, ale jak napisał Kwiść w swoich pierwszych wrażeniach:

„Jeżeli jednak ktoś nigdy nie grał w poprzednie gry z serii, to Dark Souls III może się dla niego okazać jednym z najlepszych tytułów z jakim miał do czynienia podczas swojej growej kariery. Weterani natomiast dostaną więcej tego co dobrze znają, na nowym silniku i z kilkoma ciekawymi usprawnieniami.”

Wtóruje mu także Hed, który podzielił się swoimi przemyśleniami na poniższym nagraniu.

Jak wspomniałem na początku wiadomości, Dark Souls III ukaże się w naszym kraju 12 kwietnia. Produkcja dostępna będzie w polskiej wersji językowej (napisy) na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Jeżeli zamierzacie kupić ten tytuł, to warto zaznajomić się z ostatecznymi wymaganiami sprzętowymi PC-towej wersji.