Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2016, 12:18

autor: Adrian Werner

Mass Effect: Andromeda - wyciekł nowy materiał wideo

Do sieci wyciekł krótki, ale bardzo ciekawy materiał wideo z projektu, którym najprawdopodobniej jest Mass Effect: Andromeda.

Do sieci wyciekł krótki filmik, pokazujący zalety silnika graficznego gry, którą prawie na pewno Mass Effect: Andromeda, czyli czwarta odsłona popularnego cyklu RPG-ów studia BioWare. Wydawca produkcji (firma Electronic Arts) robi co może, aby usunąć materiał ze wszystkich możliwych źródeł, dlatego radzimy pospieszyć się z oglądaniem.

Filmik trwa niecałą minutę i ma bardzo niską rozdzielczość, ale mimo to stanowi sporą gratkę dla fanów wypatrujących z niecierpliwością nowych materiałów z tego projektu. Niedawno twórcy ujawnili, że premiera gry nastąpi w przyszłym roku, więc spodziewamy się, że na prawdziwy wysyp informacji oraz zapisów rozgrywki poczekamy przynajmniej do tegorocznej edycji targów E3.

 Mass Effect:  Andromeda - wyciekł nowy materiał video - ilustracja #1

Przypomnijmy, że w Mass Effect: Andromeda fabuła ma obracać się wokół prób znalezienia nowego domu dla ludzkości i innych ras. Dwa dni temu pojawiły się plotki sugerujące, że tematyka kampanii związana będzie z kwestią kolonializmu i nasi bohaterowie postrzegani mają być jako agresorzy przez rdzennych mieszkańców obcej galaktyki.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Mass Effect: Andromeda stanowić będzie rozwinięcie pomysłów z poprzednich odsłon. Ponownie otrzymamy zatem RPG akcji z typowo strzelankowym systemem walki. Autorzy chcą położyć większą rolę na eksplorację, w czym pomoże wyposażenie bohaterów w plecaki odrzutowe oraz umożliwienie zwiedzania planet za pomocą pojazdu Mako. Plotki sugerują także, że tym razem podczas podróży przez obcą galaktykę będziemy musieli sami chwycić za stery i ręcznie pokierować lotem statku, zamiast jedynie wskazywać mu miejsce docelowe na mapie.

Mass Effect: Andromeda ma zadebiutować na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w pierwszym kwartale 2017 roku. Gra zaliczyła lekkie opóźnienie, co może być spowodowane odejściem w krótkim czasie trzech ważnych osób z zespołu produkcyjnego.

  1. Mass Effect – oficjalna strona serii
  2. Mass Effect: Andromeda – kompendium wiedzy