Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 kwietnia 2016, 12:56

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 2-3 kwietnia (Knights of Pen & Paper 2, Heroes Reborn: Enigma, Dead Synchronicity)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Knights of Pen & Paper 2, seria Doom & Destiny, Heroes Reborn: Enigma, Dead Synchronicity, HOOK i Space Marshals.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Knights of Pen & Paper 2

Android: ok. 12 zł / iOS: ok. 13 zł

Najnowsze wydanie przeglądu rozpoczynamy drugą w tym roku przeceną Knights of Pen & Paper 2. Gra studia Kyy Games doczekała się kolejnej dużej aktualizacji, zatytułowanej Back to the Source. Wprowadza ona przede wszystkim dwie dodatkowe klasy postaci (psionika i druida) oraz 10-piętrowy „megaloch” (Mega-Dungeon), a także podnosi poziom rozwoju umiejętności.. Przypominam, że produkcja jest kontynuacją zabawnego RPG-a, w którym uczestniczyliśmy w symulowanych sesjach stołowych gier fabularnych, wcielając się zarówno w mistrza gry, jak i pozostałych uczestników rozgrywki. W „dwójce” zwiększono liczbę ras (doszły elfy i krasnoludy) oraz klas postaci, zmodyfikowano system walki (pod kątem mechaniki d20) i wprowadzono losowo generowane lochy. Od nowa zaprojektowano też szatę graficzną, utrzymaną teraz w stylistyce 16-bitowej.

Wyprzedaż gier z serii Doom & Destiny (Android/iOS)

Przeceny doczekały się ponownie także gry z serii Doom & Destiny. Jeden z najlepszych mobilnych cyklów RPG, wzorowany na klasycznych produkcjach z 8- i 16-bitowych konsol, ukazuje losy czterech nerdów. Miłośnicy fabularnych gier stołowych zostali wzięci przez pomyłkę za bohaterów świata fantasy i teraz muszą o niego odpowiednio zadbać. Akcja obu pozycji rozgrywa się w tym samym, pełnym humoru uniwersum, ale w różnych okresach czasowych, co przynosi ciekawe efekty. Na ich ukończenie trzeba przeznaczyć około 40 godzin, więc przygotujcie się na solidną dawkę zabawy na najwyższym, RPG-owym poziomie.

Sky Gamblers: Storm Raiders

Android: 1,79 zł

Za niecałe 2 złote posiadacze smartfonów i tabletów z systemem Android mogą obecnie nabyć lotniczą strzelankę Sky Gamblers: Storm Raiders. Jest to wyjątkowo dopracowana i rozbudowana produkcja, z akcją osadzoną w czasach II wojny światowej. Gra pozwala zasiąść za sterami kilkunastu wiernie odwzorowanych maszyn (m.in. legendarny Spitfire) i wziąć udział w obszernej kampanii biorącej na tapetę historyczne wydarzenia, stanowiące część największego konfliktu zbrojnego w dziejach (m.in. Bitwa o Anglię, atak na Pearl Harbor, bitwa o Midway, operacje lotnicze w Niemczech, Francji). Wielką zaletą Storm Raiders jest możliwość dostosowania poziom trudności do własnych preferencji. Nie sposób nie zwrócić też uwagi na rozbudowany, sieciowy multiplayer i wysokiej jakości szatę graficzną.

Dead Synchronicity: Tomorrow comes Today

Android: ok. 5 zł

W tym tygodniu naszą uwagę zwróciła też promocja, jaką objęto ponurą przygodówkę point’n’click Dead Synchronicity: Tomorrow comes Today. Akcja gry rozgrywa się w dystopijnej rzeczywistości, w której świat uległ niemal całkowitej zagładzie, a ludzie w wyniku tajemniczej epidemii posiedli psioniczne moce, które w dłuższej perspektywie doprowadzają do ich przedwczesnej śmierci. Podczas rozgrywki zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów z napotkanymi postaciami, gromadzeniem przedmiotów oraz rozwiązywaniem całkiem trudnych zagadek.

Heroes Reborn: Enigma

Android: za darmo / iOS: za darmo

Firma Imperative Entertainment i studio Phosphor Games zdecydowały o zmianie modelu biznesowego pierwszoosobowej gry przygodowej z elementami logicznymi Heroes Reborn: Enigma. Obecnie jest ona dostępna za darmo, w wersji z reklamami (banery można wyłączyć po dokonaniu jednorazowej płatności w wysokości około 10 złotych). Bohaterką produkcji – powstałej na bazie serialu science-fiction telewizji NBC pt. Heroes Reborn – jest dziewczyna imieniem Dahlia. Ma ona zamiar wykorzystać swoje nadnaturalne zdolności do ucieczki z tajnego rządowego ośrodka badawczego znanego jako Quarry.

HOOK

iOS: za darmo

Polski programista Maciej Targoni – założyciel studia Rainbow Train – umożliwił posiadaczom mobilnego sprzętu firmy Apple pobranie za darmo swojej najlepszej produkcji: minimalistycznej gry logicznej HOOK. Celem zabawy jest tu rozłożenie na czynniki pierwsze plątaniny linek, zakończonych tytułowymi haczykami. Trudność polega na tym, że podczas ich wyciągania nie możemy zahaczyć o żadną z pozostałych.

Humble Mobile Bundle 17 – m.in. Prune, Framed, Lara Croft GO, Grim Fandango Remastered

Do 4 kwietnia potrwa najnowsza edycja promocji Humble Mobile Bundle. Triumfalny powrót akcji spotkał się z ciepłym przyjęciem, nic więc dziwnego, że pula gier dostępnych za kwotę na poziomie średniej wpłaty (aktualnie 5,66 dolarów, czyli około 22 złotych) została poszerzona o trzy kolejne pozycje: Lost Echo, Puddle+ oraz Unmechanical.

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – Space Marshals

Zapraszamy do przeglądu najciekawszych promocji w sklepie Windows Phone. Po świąteczny wysypie, mamy zastój. Trzeba jednak przyznać, że choć obniżki ceny doczekała się ostatnio tylko jedna pozycja, to zdecydowanie nie ma co narzekać. Taniej o połowę możecie bowiem nabyć Space Marshals – doskonałą taktyczną strzelankę, łączącą w ciekawy sposób realia science fiction ze stylistyką westernu.Oferta prezentuje się następująco:

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: