Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOS
Okładka Heroes Reborn: Enigma (AND)
OkładkaHeroes Reborn: Enigma (AND)

Heroes Reborn: Enigma

Przygotowana z myślą o platformach mobilnych, pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami logicznymi, bazująca na licencji serialu science fiction Heroes Reborn, kontynuującego wątki popularnego także w naszym kraju cyklu Herosi.

Przygodowe | FPP | science fiction | elementy logiczne | seriale TV | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heroes Reborn: Enigma Premiera

9paź2015

iOS AND

Gry podobne do Heroes Reborn: Enigma

The Talos Principle

Portal

Trine 2: Complete Story

Heroes Reborn: Enigma to wydana na urządzeniach przenośnych z systemem AND i iOS pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami logicznymi, bazująca na serialu science-fiction telewizji NBC pt. Heroes Reborn. Cykl, który zadebiutował w USA 24 września 2015 roku, jest kontynuacją wyświetlanego w latach 2006-2010 serialu, znanego w naszym kraju jako Herosi. Za powstanie gry odpowiada studio Phosphor Games, które dało się poznać za sprawą takich produkcji, jak survivalowa gra akcji Nether oraz wydane na urządzeniach mobilnych Dark Meadow: The Pact.

Fabuła

Za fabułę gry odpowiada dwójka scenarzystów, pracujących przy serialu Heroes Reborn, a nad całością prac czuwał sam ojciec marki – Tim Kring (stojący także na czele wydającej grę firmy Imperative Entertainment). Opowiedziana w produkcji historia stanowi swego rodzaju prequel do wydarzeń ukazanych w serialu i pod względem fabularnym łączy się z wydaną równolegle na pecetach i konsolach stacjonarnych grą Heroes Reborn: Gemini. W każdej z gier śledzimy losy jednej z dwóch sióstr, a poszczególne wydarzenia łączą się ze sobą, uzupełniając i wyjaśniając wątki, nierozwinięte w filmie.

W Heroes Reborn: Enigma wcielamy się w postać 14-letniej dziewczyny imieniem Dahlia, która po odkryciu w sobie nadludzkich mocy, zostaje porwana i uwięziona w tajnej rządowej placówce badawczej, zwanej The Quarry. Celem rozgrywki jest pomóc naszej protagonistce w ucieczce z ośrodka, w czym pomocne okażą się oczywiście nieodkryte jeszcze do końca moce bohaterki.

Mechanika

W Heroes Reborn: Enigma na AND i iOS wydarzenia obserwujemy z oczu bohaterki, podobnie jak w bliźniaczym Heroes Reborn: Gemini. Ze względu na specyfikę platform mobilnych, w grze nie uświadczymy jednak typowych dla tamtej produkcji, dynamicznych sekwencji akcji, zaś punkt ciężkości przesunięty został wyraźnie w stronę zagadek logicznych. Podczas zabawy będziemy więc musieli stawić czoła zróżnicowanym wyzwaniom, wymagającym spostrzegawczości, manipulowania elementami otoczenia oraz oczywiście wykorzystania specjalnych zdolności naszej protagonistki. Pod tym względem, produkcja przypomina więc nieco kultową serię Portal.

Kwestie techniczne

Gra Heroes Reborn: Gemini stworzona została na silniku Unreal Engine 4, gwarantującym wysokiej jakości wrażenia wizualne. Pod względem oprawy gra studia Phosphor Games wyróżnia się więc na tle podobnych produkcji mobilnych.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Heroes Reborn: Enigma: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND