Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2015, 11:37

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Heroes Reborn: Gemini i Heroes Reborn: Enigma - dwie adaptacje serialu telewizyjngo Herosi

Zapowiedziano dwie interaktywne adaptacje nadchodzącego serialu Heroes Reborn. Na pecety i konsole zmierza przygodowa gra akcji Heroes Reborn: Gemini, a z myślą o rynku mobilnym powstaje gra logiczna Heroes Reborn: Enigma.

We wrześniu w amerykańskiej stacji NBC rozpocznie się emisja trzynastoodcinkowego serialu Heroes Reborn, będącego spadkobiercą popularnej przed laty produkcji telewizyjnej, znanej w naszym kraju pod tytułem Herosi. Okazuje się, że równolegle powstają także dwie interaktywne adaptacje. Heroes Reborn: Gemini zmierza na pecety i konsole, podczas gdy Heroes Reborn: Enigma powstaje z myślą o urządzeniach mobilnych. Scenariusz obu projektów opracował ojciec całej marki, czyli Tim Kring. Każdy z tych tytułów ma być samodzielną produkcją, ale jednocześnie pojawi się w nich część tych samych postaci i lokacji. Ponadto opowiedziane w nich historie zostaną ściśle powiązane z nadchodzącym serialem telewizyjnym, wyjaśniając niektóre pominięte w nim wątki.

Zmierzające na pecety i konsole Heroes Reborn: Gemini będzie pierwszoosobową przygodową grą akcji. W trakcie kampanii wcielimy się w Cassandrę, czyli młodą kobietę obdarzoną nadludzkimi mocami, która będzie musiała odkryć tajemnice kryjące się w jej przeszłości. Natomiast mobilne Heroes Reborn: Enigma zapowiadane jest jako pierwszoosobowa gra logiczna. Bohaterką tego tytułu będzie dziewczyna imieniem Dahlia, która wykorzysta swoje nadnaturalne zdolności do ucieczki z tajnego rządowego ośrodka badawczego znanego jako Quarry.

Zapowiedziano Heroes Reborn: Gemini i Heroes Reborn: Enigma - dwie adaptacje serialu telewizyjngo Herosi - ilustracja #1

Niestety, na razie nie wiemy dokładnie na jakie konsole ukaże się Heroes Reborn: Gemini, ani na jakie systemy mobilne zmierza Heroes Reborn: Enigma. Spodziewamy się jednak, że będą to odpowiednio Xbox One i PlayStation 4 oraz iOS i Android. Twórcy nie podali także planowanych dat premier. Warto wspomnieć, że za produkcję obu tytułów odpowiada studio Phosphor Games, znane z takich projektów jak Nether, Dark Meadow: The Pact czy Horn. W pracach pomaga także zespół Imperative Entertainment

  1. Phosphor Games – strona oficjalna
  2. Imperative Entertainment – strona oficjalna
Zapowiedziano Heroes Reborn: Gemini i Heroes Reborn: Enigma - dwie adaptacje serialu telewizyjngo Herosi - ilustracja #2

Heroes to amerykański serial telewizyjny, który emitowany był latach 2006-2010. Pierwszy sezon był wielkim przebojem, ale kolejne gromadziły przed ekranami coraz mniejszą widownię, aż wreszcie niska oglądalność zmusiła stację NBC do zaprzestania produkcji nowych odcinków.

Marka wciąż jednak budzi u wielu osób ciepłe wspomnienia, dlatego w lutym tego roku ogłoszono rozpoczęcie produkcji mini-serii Heroes Reborn, która zaplanowana została jako samodzielna historia, nie wymagająca znajomości pierwszego serialu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach