Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2015, 11:37

Zapowiedziano Heroes Reborn: Gemini i Heroes Reborn: Enigma - dwie adaptacje serialu telewizyjngo Herosi

Zapowiedziano dwie interaktywne adaptacje nadchodzącego serialu Heroes Reborn. Na pecety i konsole zmierza przygodowa gra akcji Heroes Reborn: Gemini, a z myślą o rynku mobilnym powstaje gra logiczna Heroes Reborn: Enigma.

We wrześniu w amerykańskiej stacji NBC rozpocznie się emisja trzynastoodcinkowego serialu Heroes Reborn, będącego spadkobiercą popularnej przed laty produkcji telewizyjnej, znanej w naszym kraju pod tytułem Herosi. Okazuje się, że równolegle powstają także dwie interaktywne adaptacje. Heroes Reborn: Gemini zmierza na pecety i konsole, podczas gdy Heroes Reborn: Enigma powstaje z myślą o urządzeniach mobilnych. Scenariusz obu projektów opracował ojciec całej marki, czyli Tim Kring. Każdy z tych tytułów ma być samodzielną produkcją, ale jednocześnie pojawi się w nich część tych samych postaci i lokacji. Ponadto opowiedziane w nich historie zostaną ściśle powiązane z nadchodzącym serialem telewizyjnym, wyjaśniając niektóre pominięte w nim wątki.

Zmierzające na pecety i konsole Heroes Reborn: Gemini będzie pierwszoosobową przygodową grą akcji. W trakcie kampanii wcielimy się w Cassandrę, czyli młodą kobietę obdarzoną nadludzkimi mocami, która będzie musiała odkryć tajemnice kryjące się w jej przeszłości. Natomiast mobilne Heroes Reborn: Enigma zapowiadane jest jako pierwszoosobowa gra logiczna. Bohaterką tego tytułu będzie dziewczyna imieniem Dahlia, która wykorzysta swoje nadnaturalne zdolności do ucieczki z tajnego rządowego ośrodka badawczego znanego jako Quarry.

Zapowiedziano Heroes Reborn: Gemini i Heroes Reborn: Enigma - dwie adaptacje serialu telewizyjngo Herosi - ilustracja #1

Niestety, na razie nie wiemy dokładnie na jakie konsole ukaże się Heroes Reborn: Gemini, ani na jakie systemy mobilne zmierza Heroes Reborn: Enigma. Spodziewamy się jednak, że będą to odpowiednio Xbox One i PlayStation 4 oraz iOS i Android. Twórcy nie podali także planowanych dat premier. Warto wspomnieć, że za produkcję obu tytułów odpowiada studio Phosphor Games, znane z takich projektów jak Nether, Dark Meadow: The Pact czy Horn. W pracach pomaga także zespół Imperative Entertainment

  1. Phosphor Games – strona oficjalna
  2. Imperative Entertainment – strona oficjalna
Zapowiedziano Heroes Reborn: Gemini i Heroes Reborn: Enigma - dwie adaptacje serialu telewizyjngo Herosi - ilustracja #2

Heroes to amerykański serial telewizyjny, który emitowany był latach 2006-2010. Pierwszy sezon był wielkim przebojem, ale kolejne gromadziły przed ekranami coraz mniejszą widownię, aż wreszcie niska oglądalność zmusiła stację NBC do zaprzestania produkcji nowych odcinków.

Marka wciąż jednak budzi u wielu osób ciepłe wspomnienia, dlatego w lutym tego roku ogłoszono rozpoczęcie produkcji mini-serii Heroes Reborn, która zaplanowana została jako samodzielna historia, nie wymagająca znajomości pierwszego serialu.