Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 lipca 2015, 11:42

autor: Jiker

Mushroom Wars: Space! – dynamiczny RTS dostępny na urządzeniach z Androidem

Studio Zillion Whales udostępniło w Polsce grę strategiczną Mushroom Wars: Space!. Kontynuacja udanej produkcji z 2013 roku przenosi akcję z lasu w przestrzeń kosmiczną. Tytuł jest oferowany w modelu free-to-play.

Z kilkumiesięcznym opóźnieniem, w naszym kraju zadebiutowała androidowa wersja gry Mushroom Wars: Space! – kontynuacja udanej strategii czasu rzeczywistego z 2013 roku. Tytuł brytyjskiego studia Zillion Whales został udostępniony na smartfonach i tabletach z Androidem w modelu darmowym z opcjonalnymi mikrotpłatnościami.

W grze śledzimy dalsze losy Grzybowych Ludzi. Po przywróceniu porządku w lesie, waleczne plemię wyruszyło na podbój przestrzeni kosmicznej. Robiąc użytek z nowatorskich technologii, Grzybowi Ludzie odwiedzają kolejne planety i asteroidy, na terenie których toczą dynamiczne, strategiczne bitwy z obcymi formami życia.

Kampania fabularna została podzielona na około pięćdziesiąt starć. Bitwy polegają na przemieszczaniu oddziałów, zwiększaniu ich liczebności, rozbudowywaniu bazy, czyli konstruowaniu struktur ofensywnych oraz obronnych, a także przejmowaniu kontroli nad kolejnymi terytoriami. Oczywiście w kontynuacji nie zabrakło nowości pokroju budowli, umiejętności czy interaktywnych obiektów na mapach, ale trzon rozgrywki nie doczekał się większych zmian.

W Mushroom Wars: Space! nie mogło też zabraknąć opcji wieloosobowej. Sieciowy multiplayer pozwala toczyć walki maksymalnie czterem graczom jednocześnie. Bitwy odbywają się na ponad trzydziestu mapach i w ich trakcie zdobywamy specjalne przedmioty, dzięki którym jesteśmy w stanie tworzyć zaklęcia (w sumie jest ich około 20). Strategiczne zmagania ukazano za sprawą atrakcyjnej, dwuwymiarowej szaty graficznej.