Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Gemini: Heroes Reborn (PC)

Gemini: Heroes Reborn

Zrealizowana w perspektywie pierwszoosobowej przygodowa gra akcji będąca adaptacją serialu science fiction telewizji NBC pt. Heroes Reborn, wskrzeszającego legendę wyświetlanej w latach 2006-2010 serii, znanej w naszym kraju pod nazwą Herosi.

Akcji | FPP | science fiction | seriale TV | przygodowe gry akcji

Okładka Gemini: Heroes Reborn (PC)

data premiery gry:

19sty2016

PC XONE

26sty2016

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heroes Reborn: Gemini to wydana m.in. na platformie PC, XONE i PS4 pierwszoosobowa przygodówka akcji, bazująca na serialu science-fiction telewizji NBC Heroes Reborn. Cykl, który zadebiutował w USA 24 września 2015 roku, jest kontynuacją wyświetlanego w latach 2006-2010 serialu, znanego w naszym kraju jako Herosi. Za powstanie gry odpowiada studio Phospor Games, znane za sprawą takich produkcji, jak survivalowa gra akcji Nether oraz wydane na urządzeniach mobilnych Dark Meadow: The Pact.

Fabuła

Za fabułę gry odpowiada dwójka scenarzystów pracujących przy serialu Heroes Reborn, a nad całością prac czuwał sam ojciec marki – Tim Kring (stojący także na czele wydającej tytuł firmy, Imperative Entertainment). Opowiedziana w grze historia stanowi swego rodzaju prequel do wydarzeń ukazanych w serialu i pod względem fabularnym łączy się z wydaną równolegle na urządzeniach mobilnych produkcją Heroes Reborn: Enigma, w której śledzimy losy Dahlii, siostry Cassandry, głównej bohaterki Gemini. Wydarzenia przedstawione w obu tytułach przeplatają się, uzupełniając i wyjaśniając wątki, których nie rozwinięto w filmie.

W Heroes Reborn: Gemini wcielamy się w postać 20-letniej dziewczyny imieniem Cassandra, odkrywa ona w sobie nadludzkie moce podróżowania w czasie oraz potężne zdolności telekinetyczne. W toku rozgrywki protagonistka będzie musiała odkryć tajemnice związane z własną przeszłością oraz źródłem nadnaturalnych mocy. Te okażą się zaś nieocenione w konfrontacji z licznymi zagadkami logicznymi oraz stającymi na drodze bohaterki przeciwnikami.

Mechanika

W Heroes Reborn: Gemini na PC, XONE i PS4 wydarzenia obserwujemy z oczu bohaterki, podobnie jak w klasycznych strzelaninach FPS. Rozgrywka łączy zaś w sobie elementy dynamicznej akcji z zagadkami logicznymi, a kluczem do sukcesu w grze jest oczywiście umiejętność wykorzystania nadnaturalnych zdolności bohaterki. Przykładowo, zdolność do przemieszczania się w czasie będzie szczególnie pomocna w rozwiązywaniu zagadek oraz manipulowaniu elementami otoczenia. Podczas walki skorzystamy zaś z możliwości spowolnienia czasu, celem unikania nadlatujących kul, bądź wykorzystamy zdolności telekinetyczne, rzucając rozmaitymi przedmiotami w kierunku atakujących nas wrogów.

Kwestie techniczne

Gra Heroes Reborn: Gemini na platformie PC, XONE i PS4 stworzona została na silniku Unreal Engine 4, gwarantującym wysokiej jakości wrażenia wizualne. Jak na grę o superbohaterach i ich nadludzkich mocach przystało, podczas zabawy towarzyszy nam cała masa imponujących efektów wizualnych, jak liczne wybuchy czy sekwencje slow motion.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Gemini: Heroes Reborn

Klasyfikacja PEGI Gemini: Heroes Reborn

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Gemini: Heroes Reborn

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2500K 3.3 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
 • 22 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7 3770K 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce 670 lub lepsza
 • 22 GB HDD
 • Windows 8 64-bit
Zapowiedziano Heroes Reborn: Gemini i Heroes Reborn: Enigma - dwie adaptacje serialu telewizyjngo Herosi
Zapowiedziano Heroes Reborn: Gemini i Heroes Reborn: Enigma - dwie adaptacje serialu telewizyjngo Herosi

wiadomość14 lipca 2015

Zapowiedziano dwie interaktywne adaptacje nadchodzącego serialu Heroes Reborn. Na pecety i konsole zmierza przygodowa gra akcji Heroes Reborn: Gemini, a z myślą o rynku mobilnym powstaje gra logiczna Heroes Reborn: Enigma.

PC
PS4
XONE