Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2016, 12:55

autor: Meehow

Ekipa Mass Effect: Andromedy traci starszą edytorkę

Cameron Harris, starsza edytorka w studiu BioWare, planuje opuścić ekipę deweloperską gry Mass Effect: Andromeda, a także branżę wirtualnej rozrywki. Będzie to trzecie odejście z zespołu nadchodzącej, najnowszej części serii Mass Effect w ostatnim czasie.

Ekipa deweloperska Mass Effect: Andromedy znów się kurczy. - Ekipa Mass Effect: Andromedy straci starszą edytorkę - wiadomość - 2016-03-08
Ekipa deweloperska Mass Effect: Andromedy znów się kurczy.

Z zespołu deweloperskiego Mass Effect: Andromedy planuje odejść kolejna osoba – tym razem Cameron Harris, starsza edytorka. Haris podzieliła się tą informacją na swoim profilu w serwisie Twitter, informując, że planuje powrócić do Seattle (Stany Zjednoczone), a z BioWare, i z branżą elektronicznej rozrywki jako taką, rozstanie się w połowie kwietnia. Jest to już trzecia osoba, która opuści ekipę Andromedy od końca grudnia ubiegłego roku; wcześniej podobną decyzję podjął starszy dyrektor ds. rozwoju, Chris Wynn, oraz główny scenarzysta, Chris Schlerf, który w lutym porzucił BioWare na rzecz Bungie. Nie wiadomo, czy te rezygnacje miały bezpośredni wpływ na obsuwę premiery Mass Effect: Andromedy, niemniej nie da się nie zauważyć, że pustoszeją bardzo ważne stanowiska.

Jeśli interesuje Was, jak wygląda praca edytora w branży gier, polecam zapoznanie się z wykładem wyżej wspomnianej Cameron Harris na temat jej zawodowych obowiązków. Niestety, materiał jest dostępny wyłącznie w języku angielskim.

Warto też przypomnieć, że końcem stycznia szeregi BioWare opuścił też jeden z „flagowych” deweloperów, David Gaider, który w ostatnim czasie pracował głównie nad serią Dragon Age, a w przeszłości także nad Baldur’s Gate II, Neverwinter Nights czy Star Wars: Knights of the Old Republic. Jest on również autorem kilku powieści i komiksów osadzonych w uniwersum Dragon Age.

Na otarcie łez pozostaje fakt, że we wrześniu ubiegłego roku do BioWare powrócił Drew Karpyshyn – główny scenarzysta Mass Effect i Mass Effect 2, a także autor kilku powieści z tego samego uniwersum. Niestety, Karpyshyn pracuje nad grą Star Wars: The Old Republic i nie wiadomo, czy w ogóle, a jeśli, to w jakim stopniu przyczyni się do produkcji Mass Effect: Andromedy.

Mass Effect: Andromeda, jeśli ponownie nie zajdą w tej kwestii zmiany, zadebiutuje w pierwszym kwartale 2017 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.