Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2016, 13:15

autor: Entelarmer

Portal w VR po raz drugi na wiosnę

Firma Valve zapowiedziała udostępnienie kolejnego dema rzeczywistości wirtualnej. The Lab zadebiutuje na wiosnę i pozwoli na ponowne zwiedzenie laboratoriów fikcyjnego Aperture Science, znanego z serii Portal.

Na wiosnę raz jeszcze odwiedzimy laboratoria Aperture Science. - Portal w VR po raz drugi na wiosnę - wiadomość - 2016-03-08
Na wiosnę raz jeszcze odwiedzimy laboratoria Aperture Science.

Parę tygodni temu w sklepie Steam udostępniono aplikację SteamVR Performance Test, umożliwiającą sprawdzenie sprzętu pod kątem radzenia sobie z obsługą gogli rzeczywistości wirtualnej. Program korzysta z dema Aperture Robot Repair, stworzonego przez Valve i osadzonego w laboratoriach fikcyjnego koncernu Aperture Science, w których rozgrywała się akcja gier z serii Portal. Jak się okazuje, nie jest to nasza ostatnia wycieczka po lokacjach kontrolowanych przez GlaDOS. Valve zapowiedziało bowiem wydanie kolejnego testu technologii VR, który zostanie zaprezentowany na tegorocznych targach GDC, a zadebiutuje na wiosnę tego roku. Podobnie jak samo SteamVR Performance Test, demo o tytule The Lab zostanie udostępnione na Steamie za darmo.

Przypomnijmy, że zaraz po premierze wspomnianej aplikacji gracze odnaleźli w jej plikach dość intrygujące dane, jak choćby wzmianka o Portalu 2. Nie można wykluczyć, że Valve traktuje oba dema jako swego rodzaju test i w przyszłości doczekamy się odświeżonej i wykorzystującej technologię VR drugiej odsłony cyklu. Tym bardziej, że Aperture Robot Repair spotkało się z całkiem ciepłym przyjęciem ze strony graczy.