Dziś piszemy o patchu 3.01 do gry Pillars of Eternity, programie SteamVR Performance Test, możliwym bonusie do przedpremierowych zamówień nowego Dooma na XOne oraz współpracy zespołów Mistwalker i Silicon Studio. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.
Adam Mirkowski
Twórcy ze studia Obsidian Entertainment poinformowali o zaktualizowaniu Pillars of Eternity do wersji 3.01. Łatka, zajmująca prawie 1,5 GB, poprawia szereg błędów wprowadzonych przez wersję 3.0 oraz dodatek The White March Part II. Lista wszystkich zmian jest dostępna na forum autorów gry.
Studio Mistwalker, którego szefem jest Hironobu Sakaguchi znany jako twórca cyklu Final Fantasy, wyprodukuje nową grę z pomocą Silicon Studio. Ten drugi zespół odpowiada m.in. za Bravely Default: Fyling Fairy, czyli produkcję na Nintendo 3DS inspirowaną klasycznymi jRPG z lat dziewięćdziesiątych. Za kilka dni w Europie pojawi się także kontynuacja o nazwie Bravely Second: End Layer. Obie pozycje zyskały sobie uznanie krytyków i graczy (ponad milion sprzedanych kopii oryginału, średnia ocen recenzentów przekracza 80% dla każdej z części). Można spodziewać się, że współpraca studiów Mistwalker i Silicon przyniesie interesującą produkcję dla fanów klasycznego jRPG i starych części Final Fantasy.

Na platformie Steam udostępniony został program SteamVR Performance Test umożliwiający sprawdzenie, czy dany komputer poradzi sobie z obsługą gogli wirtualnej rzeczywistości. Test wydajności bazuje na stworzonym przez Valve demie Aperture Robot Repair VR. Program sugeruje również, jakie części naszego komputera należy wymienić w przypadku niespełniania wymogów SteamVR. Interfejs aplikacji dostępny jest w języku polskim.
SteamVR Performance Test zainspirował również kolejne domysły na temat wyczekiwanego Half-Life 3, ze względu na nazwy niektórych plików.
Australijscy gracze mogli ostatnio dostrzec możliwość przedpremierowego zakupu nowego Dooma – taka opcja pojawiła się przez chwilę w tamtejszym Xbox Store. Jeden z nich podzielił się tą informacją z resztą świata za pomocą serwisu Reddit i okazuje się, że w ramach zamówienia właściciele Xboksów prawdopodobnie otrzymają pierwsze dwie części Dooma w gratisie. Informacja o pre-orderze została już usunięta ze strony Xbox Store, ale w internecie nic nie ginie i wspomnianą stronę można zobaczyć pod tym adresem.
Powyższą wiadomość uwiarygadnia fakt, że obie klasyczne części Dooma pojawiły się już na Xboksie One, dzięki programowi wstecznej kompatybilności. Każda z nich kosztuje obecnie 17,99 zł.
Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…
…jak również najnowsze filmy z gier:
GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic