Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2016, 14:20

autor: AM

Wieści ze świata (Pillars of Eternity, Doom, SteamVR, Mistwalker / Silicon Studio) 23/2/2016

Dziś piszemy o patchu 3.01 do gry Pillars of Eternity, programie SteamVR Performance Test, możliwym bonusie do przedpremierowych zamówień nowego Dooma na XOne oraz współpracy zespołów Mistwalker i Silicon Studio. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nowa aktualizacja do Pillars of Eternity

Twórcy ze studia Obsidian Entertainment poinformowali o zaktualizowaniu Pillars of Eternity do wersji 3.01. Łatka, zajmująca prawie 1,5 GB, poprawia szereg błędów wprowadzonych przez wersję 3.0 oraz dodatek The White March Part II. Lista wszystkich zmian jest dostępna na forum autorów gry.

Twórca Final Fantasy i studio odpowiedzialne za Bravely Default współpracują przy nowym projekcie

Studio Mistwalker, którego szefem jest Hironobu Sakaguchi znany jako twórca cyklu Final Fantasy, wyprodukuje nową grę z pomocą Silicon Studio. Ten drugi zespół odpowiada m.in. za Bravely Default: Fyling Fairy, czyli produkcję na Nintendo 3DS inspirowaną klasycznymi jRPG z lat dziewięćdziesiątych. Za kilka dni w Europie pojawi się także kontynuacja o nazwie Bravely Second: End Layer. Obie pozycje zyskały sobie uznanie krytyków i graczy (ponad milion sprzedanych kopii oryginału, średnia ocen recenzentów przekracza 80% dla każdej z części). Można spodziewać się, że współpraca studiów Mistwalker i Silicon przyniesie interesującą produkcję dla fanów klasycznego jRPG i starych części Final Fantasy.

Hironobu Sakaguchi jakiś czas temu podzielił się z fanami taką grafiką. Czy pochodzi ona z nowego projektu tworzonego razem z z Silicon Studio? - Wieści ze świata (Pillars of Eternity, Doom, SteamVR, Bravely Default) 23/2/2016 - wiadomość - 2016-02-23
Hironobu Sakaguchi jakiś czas temu podzielił się z fanami taką grafiką. Czy pochodzi ona z nowego projektu tworzonego razem z z Silicon Studio?

Valve umożliwia przetestowanie PC pod kątem gotowości do SteamVR

Na platformie Steam udostępniony został program SteamVR Performance Test umożliwiający sprawdzenie, czy dany komputer poradzi sobie z obsługą gogli wirtualnej rzeczywistości. Test wydajności bazuje na stworzonym przez Valve demie Aperture Robot Repair VR. Program sugeruje również, jakie części naszego komputera należy wymienić w przypadku niespełniania wymogów SteamVR. Interfejs aplikacji dostępny jest w języku polskim.

SteamVR Performance Test zainspirował również kolejne domysły na temat wyczekiwanego Half-Life 3, ze względu na nazwy niektórych plików.

Posiadacze Xboksa One dostaną klasyczne części Dooma jako dodatek do zamówień przedpremierowych?

Australijscy gracze mogli ostatnio dostrzec możliwość przedpremierowego zakupu nowego Dooma – taka opcja pojawiła się przez chwilę w tamtejszym Xbox Store. Jeden z nich podzielił się tą informacją z resztą świata za pomocą serwisu Reddit i okazuje się, że w ramach zamówienia właściciele Xboksów prawdopodobnie otrzymają pierwsze dwie części Dooma w gratisie. Informacja o pre-orderze została już usunięta ze strony Xbox Store, ale w internecie nic nie ginie i wspomnianą stronę można zobaczyć pod tym adresem.

Powyższą wiadomość uwiarygadnia fakt, że obie klasyczne części Dooma pojawiły się już na Xboksie One, dzięki programowi wstecznej kompatybilności. Każda z nich kosztuje obecnie 17,99 zł.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Eisenhorn: XENOS
 2. Blade Ballet
 3. Out of the Park Baseball 17
 4. The Quest
 5. Californium
 6. Farming Simulator 17
 7. SwapQuest
 8. Stay Dead Evolution
 9. Smite
 10. Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness
 11. Elite: Dangerous - Arena
 12. Euro Truck Simulator 2: Vive la France!

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Master of Orion: Conquer the Stars Early Access Trailer (PL)
 2. The Solus Project Early Access trailer
 3. Adr1ft Clair de lune
 4. The Flame in the Flood Rafting Tips
 5. Candlelight trailer
 6. Bus Simulator 16 trailer
 7. Far Cry Primal Tchnąć życie w Epokę Kamienia (PL)
 8. Pro Basketball Manager 2016 trailer
 9. Shiness: The Lightning Kingdom gameplay trailer
 10. Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series wydanie pudełkowe
 11. Galactic Civilizations III: Mercenaries zwiastun na premierę
 12. Arma III edytor Eden
 13. Master of Orion: Conquer the Stars dziennik dewelopera #3 (PL)
 14. Just Cause 3 Sky Fortress DLC - trailer
 15. Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 zwiastun na premierę