Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Euro Truck Simulator 2: Vive la France! (PC)

Euro Truck Simulator 2: Vive la France! PC

Trzeci oficjalny dodatek DLC do cieszącej się niesłabnącą popularnością gry Euro Truck Simulator 2 autorstwa czeskiego studia SCS Software. Rozszerzenie zatytułowane Vive la France!

To jest dodatek do gry Euro Truck Simulator 2.

Symulacje | ekonomiczne | samochodowe | ciężarówki | transport

PC Windows
Okładka Euro Truck Simulator 2: Vive la France! (PC)

producent: SCS Software

wydawca: Rondomedia

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5grudnia2016

5grudnia2016

pudełko PL

5grudnia2016

Steam

Vive la France! to trzeci oficjalny dodatek DLC do wydanej na PC w 2012 roku gry Euro Truck Simulator 2 studia SCS Software. Produkcja czeskiego dewelopera, który zajmuje się tworzeniem podobnych gier już od roku 2002 i pamiętnego Hard Truck: 18 Wheels of Steel, stała się swoistym fenomenem w swoim gatunku, ciesząc się niesłabnącą popularnością nawet wiele lat po swojej premierze i wydaniu kolejnych odsłon serii, takich jak American Truck Simulator.

Mechanika

Euro Truck Simulator 2: Vive la France! nie wprowadza żadnych zmian w mechanice rozgrywki, zgodnie z tytułem koncentrując się w szczególności na znaczącym rozbudowaniu terytorium Francji – które choć było dostępne już w grze podstawowej, to za kierownicą naszej ciężarówki mogliśmy zwiedzić jedynie skromny jego wycinek. Tym razem autorzy gry postanowili naprawić swój błąd i skupili się na zwiększeniu szczegółowości mapy oraz udostępnieniu graczom całej powierzchni tego pięknego kraju. Dzięki temu w grze znalazło się 20 nowych miast, w tym tak znane miejscowości, jak Marsylia czy Tuluza, ale także znacznie mniejsze ośrodki handlowe czy gospodarcze. Na tym jednak nie koniec, gdyż istniejące już w grze rejony Francji (np. Paryż) zostały gruntownie przebudowane, tak aby odpowiadały poziomem szczegółowości nowym terenom z DLC. Nowy dodatek to oczywiście także dziesiątki tysięcy kilometrów nowych tras, setki rond oraz elementy takie jak punkty poboru opłat czy progi zwalniające.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym wydany na PC dodatek Vive la France! w niczym nie odbiega od powstałej 4 lata wcześniej gry macierzystej. Deweloperzy ze studia SCS Software z właściwym sobie pietyzmem starali się jednak oddać specyfikę regionu i możliwie wiernie odtworzyć zarówno klimat dużych francuskich metropolii (z wszystkimi ich charakterystycznymi miejscami), jak i uroki niewielkich, malowniczych wiosek. Twórcy skupili się także na poprawie roślinności, dzięki czemu możemy podziwiać nowe gatunki drzew i krzewów oraz bardziej realistyczny wygląd tych, które już wcześniej pojawiły się w grze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 277 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 64,90 PLN

Gry podobne do Euro Truck Simulator 2: Vive la France!

Klasyfikacja PEGI Euro Truck Simulator 2: Vive la France!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Euro Truck Simulator 2: Vive la France!

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza, 200 MB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Dual Core 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 lub lepsza, 200 MB HDD, Windows 7

Recenzja dodatku Vive la France! do Euro Truck Simulator 2 – ETS trzyma poziom
Recenzja dodatku Vive la France! do Euro Truck Simulator 2 – ETS trzyma poziom

Recenzja 6 grudnia 2016, 15:01

To, co rzuca się w oczy praktycznie od pierwszych minut obcowania z Vive La France!, to przeogromna ilość różnego rodzaju rond, które pojawiają się praktycznie wszędzie – zarówno w centrach miast czy na drogach wjazdowych do poszczególnych metropolii, jak i na właściwie każdym węźle drogowym. W znakomitej większości są to układy z jednym pasem ruchu, ale niekiedy trafiają się także tarcze z dwoma, co wywołuje szereg niezbyt pożądanych sytuacji na drodze. Co tu dużo mówić – wirtualni kierowcy nie potrafią, niestety, korzystać z dobrodziejstw takich komunikacyjnych rozwiązań. Ronda budowane są przecież po to, by uspokoić ruch, tymczasem w tym dodatku sytuacja wydaje się być zupełnie odwrotna.