Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Trucks & Trailers (PC)
OkładkaTrucks & Trailers (PC)

Trucks & Trailers PC

Symulator, w którym kierujemy wielkimi ciężarówkami, doskonaląc swe umiejętności jazdy. Lista dostępnych wyzwań obejmuje między innymi parkowanie ciągników, pokonywanie torów przeszkód i przewożenie bardzo ciężkich ładunków.

Symulacje | samochodowe | ciężarówki

Trucks & Trailers Premiera PC

17czerwca2011

pudełko PL

17czerwca2011

producent: SCS Software wydawca: Rondomedia wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Trucks & Trailers to kolejna propozycja studia deweloperskiego SCS Software, znanego w głównej mierze za sprawą gry Euro Truck Simulator oraz równie popularnej serii 18 Wheels of Steel. W trakcie zabawy ponownie zasiadamy za kierownicami wielkich ciężarówek, przy czym sposób rozgrywki znacząco odbiega od innych tytułów producenta. Główne cele zmagań to mianowicie radzenie sobie z kierowaniem wielką maszyną w trudnych sytuacjach i w oparciu o realistyczny model jazdy, a nie zajmowanie się zarządzaniem własną firmą transportową.

Na gracza czeka szereg interesujących wyzwań, wśród których nie zabrakło między innymi wykonywania slalomu na wąskich odcinkach dróg, pokonywania torów przeszkód, ścigania się z upływającym czasem czy dokładnego parkowania w ściśle wyznaczonych miejscach. Zabawę dodatkowo komplikuje obecność w wielu zadaniach naczep, które niejednokrotnie pojawiają się w parze z bardzo ciężkimi ładunkami (np. wielkimi koparkami). Wymagają one w rezultacie dobrego planowania, rozeznania i precyzji podczas kierowania ciągnikiem. Gra skutecznie motywuje do poprawiania rezultatów w poszczególnych zadaniach, oferując między innymi możliwość zdobywania różnorakich osiągnięć.

Do dyspozycji gracza oddano 7 maszyn, wśród których nie zabrakło między innymi licencjonowanych modeli ciężarówek szwedzkiej firmy Scania. Autorzy gry zadbali oczywiście o dokładne wymodelowanie poszczególnych ciągników, jak również ich wnętrz, po których można się swobodnie rozglądać. Trucks & Trailers może się też pochwalić wieloma innymi atrakcjami wizualnymi, jak chociażby usprawnionym systemem cieniowania obiektów, zaawansowaną fizyką jazdy i świata gry, czy bardziej szczegółowym otoczeniem.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 624 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 296 głosów czytelników.

Trucks & Trailers cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Trucks & Trailers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Trucks & Trailers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepszy)
  • 900 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7