Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2020, 11:55

autor: Adrian Werner

Euro Truck Simulator 2 - patch 1.38 wprowadza dużo nowości

Ruszyła otwarta beta patcha 1.38 do gry Euro Truck Simulator 2. Aktualizacja obfituje w zmiany. Gruntownie przerobiono mapę jednego z francuskich miast i wprowadzono liczne ulepszenia grafiki oraz sterowania.

Euro Truck Simulator 2 - patch 1.38 wprowadza dużo nowości - ilustracja #1
Patch przynosi m.in. gruntowne ulepszenia miasta Lille.
Patch 1.38 to m.in.:
  1. gruntowny lifting miasta Lille;
  2. unikalne salony sprzedaży dla producentów ciężarówek;
  3. dodanie efektu SSAO;
  4. ulepszenia interfejsu i sterowania;
  5. dodatkowe trasy dla niestandardowych ładunków.

Studio SCS Software rozpoczęło otwartą betę patcha 1.38 do Euro Truck Simulator 2. Aktualizacja przynosi sporo nowości i ulepszeń, ale zainteresowani powinni mieć na uwadze, że łatka wciąż nie jest w pełni dopracowana. Jeśli niestraszne Wam problemy techniczne, to możecie wziąć udział w testach za pomocą interfejsu klienta Steam. W Bibliotece kliknijcie prawym przyciskiem myszy na grze i wybierzcie „Właściwości”, a następnie w zakładce „Beta” ustawcie „1.38 public beta”. Nie są wymagane żadne hasła – w otwartej becie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani.

Aktualizacja wprowadza m.in. duże zmiany we francuskim mieście Lille. Poprawiono wygląd i zmieniono układ ulic, tak aby bliżej odpowiadał rzeczywistości. Współgrają z tym modyfikacje znaków drogowych. Ulepszono również scenerię oraz zwiększono poziom detali roślinności. Różnice są ogromne, co możecie zobaczyć na poniższym obrazku:

Euro Truck Simulator 2 - patch 1.38 wprowadza dużo nowości - ilustracja #2
U góry dotychczasowa wersja Lille. Na dole wersja miasta z patchem 1.38.

Ponadto po aktualizacji każdy producent cieżarówek uzyskuje unikalnie zaprojektowane salony sprzedaży. Takiemu liftingowi poddano wszystkie punkty tego typu w świecie gry.

Patch wzbogaca również grafikę ETS2 o efekt SSAO (screen space ambient occlusion, czyli okluzja otoczenia przestrzeni ekranu), zapewniający bardziej realistyczne cienie oraz ładniejszy wygląd lśniących powierzchni.

Aktualizacja 1.38 wzbogaca także system doboru lakieru o możliwość wpisywania kodów konkretnych kolorów, co ułatwia harmonizowanie wyglądu floty ciężarówek w naszej firmie. Odświeżono również interfejs modułu GPS oraz poprawiono wiele niedoróbek wizualnych na całej mapie gry. Z kolei posiadacze dodatków Special Transport oraz Road to the Black Sea otrzymali trzy dodatkowe trasy dla niestandardowych ładunków. Nie zabrakło również ulepszeń sterowania i poprawek błędów.

Przypomnijmy, że Euro Truck Simulator 2 zadebiutował w październiku 2012 roku. Pomimo prawie ośmiu lat na karku projekt nadal cieszy się dużą popularnością. W najgorętszym momencie wczorajszego dnia w tytuł ten bawiło się prawie 37 tysięcy graczy jednocześnie.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Euro Truck Simulator 2 - tirem po drogach Europy
  3. Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 2020-06-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.