Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2020, 11:49

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Microsoft: konta Perfect Dark i Fable na Twitterze nic nie zwiastują

Aaron Greenberg – szef działu marketingu Xboksa – poinformował, że odkryte niedawno na Twitterze konta powiązane z markami Perfect Dark i Fable zostały zarejestrowane w ramach standardowej praktyki mającej na celu zabezpieczenie marek. Ich pojawienie się nie musi oznaczać zapowiedzi kolejnych odsłon serii.

Microsoft: konta Perfect Dark i Fable na Twitterze nic nie zwiastują - ilustracja #1
Kiedy zagramy w kolejne Fable?

W SKRÓCIE:

  1. na Twitterze odkryto konta powiązane z seriami Fable oraz Perfect Dark;
  2. Aaron Greenberg z Microsoftu twierdzi, że zostały one zarejestrowane na wszelki wypadek;
  3. osoba, która założyła konto Perfect Dark twierdzi, że nie jest ono oficjalne;
  4. część graczy uważa, że szef marketingu Xboksa próbuje odwrócić ich uwagę.

Na Twitterze odnaleziono niedawno dwa interesujące konta, powiązane z seriami Fable oraz Perfect Dark. W obydwu przypadkach rejestrujący mają jakiś związek z firmą Microsoft. Fani szybko doszli do wniosku, że niedługo czeka nas zapowiedź nowych odsłon wspomnianych cykli, ale niestety wygląda na to, że może to być zbyt daleko posunięty wniosek. Poinformował o tym Aaron Greenberg – szef działu marketingu Xboksa.

Jeśli zawierzyć przedstawicielowi Microsoftu, rejestracja kont jest standardową praktyką, mającą na celu zabezpieczenie posiadanych marek. Oczywiście, jak zwykle w podobnych sytuacjach, dla części graczy jego komentarz stał się podstawą do dalszych rozważań. Niektórzy zwracają uwagę, że konta są świeże, a sformułowanie o „nieaktywności od lat” jest nieprawdziwe.

Warto odnotować, że osoba odpowiedzialna za założenie konta Perfect Dark potwierdziła, że nie jest ono oficjalne (choć założyciel zaproponował oddanie go Kenowi Lobbowi z Microsoft Studios).

Faktem jest, że Microsoft ma w zanadrzu parę lubianych marek, które od dłuższego czasu nie były wykorzystywane. Zapowiedź kolejnego Fable zdaje się być jedynie kwestią czasu (momentami można odnieść wrażenie, że prace nad tą grąjedną z najgorzej strzeżonych tajemnic w branży), ale Perfect Dark nie pojawia się zbyt często w doniesieniach medialnych.

  1. Xbox – strona oficjalna