Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2019, 09:36

Plotki o Fable 4 – multiplayer, budowanie miast i brak broni palnej

Do sieci trafiły ciekawe plotki odnośnie Fable 4. Dotyczą one m.in. fabuły, silnika graficznego, struktury kampanii i mechanizmów rozgrywki.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Ostatnią główną odsłoną cyklu pozostaje Fable III z 2010 roku. - Plotki o Fable 4 – multiplayer, budowanie miast i brak broni palnej - wiadomość - 2019-06-04
Ostatnią główną odsłoną cyklu pozostaje Fable III z 2010 roku.

Już tylko kilka dni dzieli nas od tegorocznej edycji E3, więc coraz częściej pojawiają się przecieki, plotki i spekulacje odnośnie gier, które zostaną pokazane podczas targów. Najnowsze dotyczą czwartej odsłony cyklu Fable.

Wynika z nich, że gra pozwoli na przełączanie się między perspektywami FPP i TPP. Otrzymamy także bardzo rozbudowany system kreacji postaci, obejmujący nie tylko jej statystyki, ale również wygląd. Świat Fable 4 ma mieć kompletnie otwartą strukturę, a rozgrywka zaoferuje dużą swobodę wyboru ścieżki kariery. Możliwe będzie nawet kompletne zignorowanie głównego wątku fabularnego, co sprawi, że nasz protagonista nigdy nie zostanie bohaterem.

Istotną rolę w rozgrywce ma odegrać budowanie miast. Ten aspekt rozgrywki będzie miał duży wpływ na fabułę - brak sukcesu w tej sferze może doprowadzić historię do złego zakończenia. Fable 4 powstaje na bazie silnika Unreal Engine i zaoferuje tryb multiplayer.

Ciekawie zapowiada się scenariusz gry. Znane z poprzednich części krainy Aurora i Albion zostały kompletnie zniszczone, po tym jak szalony król wykorzystał magiczną wieżę do sprowadzenia na świat asteroidy. Co gorsza, jego życzeniem było, aby w przyszłości kataklizm ten się powtórzył.

Akcja Fable 4 rozpocznie się kilka tysięcy lat po tych wydarzeniach. Uderzenie asteroidy kompletnie zmieniło kształt planety, tworząc nowe kontynenty. Doprowadziło również do regresu technologicznego. Dlatego realia będą przypominały tradycyjne średniowieczne fantasy i nie uświadczymy np. broni palnej. Zadaniem gracza ma być powstrzymanie kolejnego kataklizmu. W scenariuszu istotną rolę odegrają podróże w czasie. Możemy także spodziewać się powrotu niektórych postaci, takich jak Theresa, czy Jack of Blades.

Wszystkie te informacje należy na razie traktować jedynie jako niepotwierdzone spekulacje. Plotki o Fable 4 krążą jednak od dawna i według nich nad projektem pracuje znane z serii Forza Horizon studio Playground Games. Projekt może zostać zapowiedziany podczas E3 2019. Konferencja Microsoftu ruszy 9 czerwca o 22:00 czasu polskiego. Firma ma podczas niej ujawnić aż czternaście nowych gier opracowywanych przez zespoły znajdujące się pod jej skrzydłami.

  1. Oficjalna strona Xbox Game Studios
  2. Recenzja gry Fable III na PC - ile erpega jest w przygodówce?
  3. Fable III - poradnik do gry