Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXSX
Okładka Fable (XSX)
OkładkaFable (XSX)

Fable

Fable 4

Reboot kultowej serii gier RPG akcji TPP, opracowany przez znane z cyklu Forza Horizon studio Playground Games. W Fable trafiamy do fantastycznej, baśniowej krainy Albion, a naszym zadaniem jest stawienie czoła mrocznemu zagrożeniu.

RPG | TPP | fantasy | sandbox | humorystyczne | RPG akcji | Xbox Game Pass | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fable Premiera

data nieogłoszona

PC XSX

Fable jest rebootem kultowej serii gier RPG akcji, zapoczątkowanej w 2004 roku. Tytuł został opracowany przez studio Playground Games, mające w swoim portfolio bestsellerowy cykl Forza Horizon.

Fabuła

Fable zabiera nas w podróż do Albionu, czyli fantastycznej, baśniowej krainy, a w trakcie rozgrywki wcielamy się w postać, która musi zmierzyć się z mrocznym zagrożeniem. Po drodze przyjdzie nam zapracować na swoją reputację (pozytywną lub negatywną) oraz dokonać wyborów, które będą rzutować zarówno na nasze dalsze losy, jak i na przyszłość całej krainy.

Mechanika

W Fable akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległy otwarty świat, który możemy swobodnie przemierzać. Eksplorując go, realizujemy zadania popychające fabułę do przodu, a także podejmujemy się misji i aktywności pobocznych. Nasze czyny oraz podejmowane przez nas decyzje mają wpływ na to, jak postrzegają nas mieszkańcy Albionu.

W trakcie przygody często przychodzi nam mierzyć się z przeciwnikami. Starcia są dynamiczne, a w ich trakcie robimy użytek z broni białej, magii oraz gadżetów bojowych. Na naszej drodze stają zarówno wrogo nastawieni ludzie, jak i fantastyczne stworzenia. W miarę postępów zdobywamy coraz lepsze wyposażenie oraz rozwijamy postać, co pozwala nam stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Kwestie techniczne

Fable może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości. Lokacje są malownicze i pełne detali, a postacie – szczegółowo zaprojektowane.

Pozostałe

Występ w Fable zaliczył słynny brytyjski aktor i komik – Richard Ayoade.

Ostatnia modyfikacja 21 czerwca 2023

Oczekiwania czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fable: 16+

PC
XSX