Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2020, 11:37

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Nowe Fable na Xbox Series X - fani spekulują

Doniesienia z dwóch niezależnych źródeł sugerują, że niedługo Microsoft zapowie nowe gry na konsole marki Xbox. Jedną z nich może być kolejna odsłona serii Fable.

Nowe Fable na Xbox Series X - fani spekulują - ilustracja #1
Nowe Fable tuż za rogiem?

W SKRÓCIE:

  1. firma Microsoft może niedługo zapowiedzieć kilka tytułów, które powstają w należących do niej studiach;
  2. sugerują to dwa niezależne źródła – dzienniarka IGN Miranda Sanchez oraz internauta znany jako shinobi602;
  3. gracze spekulują, że jedną z produkcji może być nowe Fable.

Wygląda na to, że niedługo możemy doczekać się zapowiedzi nowej części cyklu Fable. Przesłanki to sugerujące przedstawiły ostatnio dwa niezależne źródła (wspomniane na forum Reddit), które – choć pojedynczo nie znaczą zbyt wiele – razem mogą zostać odczytane jako dość wyraźna sugestia, że coś jest na rzeczy.

Pierwsza poszlaka to zapowiedź dziennikarki IGN, Mirandy Sanchez, która zasugerowała niedawno, że w poniedziałek opublikuje artykuł wyjątkowo ciekawy dla fanów Xboksa. Drugim źródłem jest post internauty znanego jako shinobi602 – stwierdził on, że Microsoft niedługo przedstawi nowe gry, pośród których znajdzie się tytuł z „pięknym fantastycznym światem”, „reboot” i „coś dużego związanego z science fiction”.

Gracze spekulują, że jego słowa mogą dotyczyć kolejnej części Fable, reboota serii strzelankowej Perfect Dark oraz nowego tytułu Obsidian Entertainment, ale tak naprawdę trudno na 100% stwierdzić, co shinobi602 mógł mieć na myśli. Warto w tym miejscu odnotować, że w przeszłości był on autorem licznych potwierdzonych przecieków, dotyczących m.in. Halo 5: Guardians, Battlefield: Hardline, Quantum Break, The Order: 1886 czy serii Mass Effect.

Nowe Fable na Xbox Series X - fani spekulują - ilustracja #2
Kilka lat temu Fable powróciło jako… karcianka Fable Fortune.

Plotki na temat nowego Fable od studia Playground Games pojawiają się od dłuższego czasu, więc zapowiedź gry nie byłaby wielką niespodzianką – szczególnie że w tym roku czeka nas premiera Xboksa Series X, który przecież potrzebuje tytułów startowych (choć zgodnie z zapowiedzią Microsoftu w najbliższym czasie produkcje tworzone w studiach należących do koncernu będą trafiały także na Xboksa One).

Pozostaje nam tylko czekać na więcej konkretów i trzymać kciuki, by doniesienia się potwierdziły. A Wy jak sądzicie? Doczekamy się w końcu nowego Fable? Czego od tej gry oczekujecie?

  1. Xbox – strona oficjalna
  2. Microsoft – strona oficjalna