Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2020, 17:58

autor: Froozyy

Next-genowe exclusive'y Microsoftu na nowego Xboxa najwcześniej w 2021 r.

Szef działu Xbox Game Studios, Matt Booty, zdradził, że Microsoft zamierza przez przynajmniej następny rok wydawać gry na konsole zarówno nadchodzącej, jak i obecnej generacji oraz komputery osobiste. Oznacza to, że w dniu premiery nowego Xboksa nie będą na niego dostępne żadne next-genowe tytuły ekskluzywne.

Wygląda na to, że nowy Xbox nie będzie miał żadnych next-genowych tytułów ekskluzywnych w dniu premiery. - Next-genowe exclusive'y Microsoftu na nowego Xboxa najwcześniej w 2021 r. - wiadomość - 2020-01-10
Wygląda na to, że nowy Xbox nie będzie miał żadnych next-genowych tytułów ekskluzywnych w dniu premiery.

Premiera nowej konsoli Microsoftu została zaplanowana na koniec tego roku. Niecały miesiąc temu mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć, jak będzie prezentować się urządzenie, oraz poznać jego szczegółową specyfikację. Natomiast dzisiaj na łamach serwisu MCV światło dzienne ujrzał wywiad z szefem działu Xbox Game Studios, Mattem Bootym, w którym zdradza on plany firmy dotyczące tytułów ekskluzywnych na nową generację konsol.

Według niego, przez najbliższy rok lub nawet dwa lata Microsoft będzie wydawał tytuły na komputery osobiste oraz konsole zarówno nadchodzącej, jak i obecnej generacji. Ma to zagwarantować graczom, którzy chcieliby dopiero teraz kupić Xboksa One, że jeszcze przez jakiś czas będą na niego udostępniane nowe produkcje. Oznacza to jednak, że w dniu premiery nowego Xboksa nie będą dostępne na niego żadne w pełni next-genowe tytuły ekskluzywne.

W nasze produkcje, które ukażą się w ciągu następnego roku lub nawet dwóch lat, będzie można zagrać zarówno na PC-tach, jak i na nadchodzącej oraz obecnej generacji konsol. Chcemy mieć pewność, że jeśli ktoś zainwestuje teraz w Xboksa, to będzie czuł, że dokonał dobrego wyboru, a my jesteśmy zaangażowani, aby ciągle dostarczać mu rozrywki.

Ta informacja nie oznacza jednak, że gigant z Redmond nie zamierza od samego początku wykorzystywać możliwości nowej konsoli. Zrobi to jednak w oparciu o znane marki (np. Halo), które mimo że ukażą się także na Xboksie One, to dopiero na nowych urządzeniach z serii X będą mogły naprawdę rozwinąć skrzydła.

Naszym podejściem jest wybranie jednej lub dwóch znanych marek, na których będziemy się koncentrować, i upewnienie się, że będą one dostępne na czas premiery konsoli, wykorzystując jej wszystkie funkcje. Jedną z takich gier będzie Halo Infinite, co jest dla nas dużą szansą.