Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2020, 19:26

Star Wars Jedi: Upadły zakon - Lucasfilm nie chciało gry o Jedi

Z podcastu AIAS Game Maker’s możemy dowiedzieć się, że początkowo wytwórnia posiadająca prawa do marki Gwiezdnych wojen nie chciała zgodzić się, aby dzieło studia Respawn Entertainment skupiało się na rycerzach Jedi. Zamiast tego zaproponowali oparcie go o łowców nagród i walce za pomocą blasterów.

Star Wars Jedi: Upadły zakon to jedna z lepszych gier wydanych w 2019 roku. - Star Wars Jedi: Upadły zakon - Lucasfilm nie chciało gry o Jedi - wiadomość - 2020-01-11
Star Wars Jedi: Upadły zakon to jedna z lepszych gier wydanych w 2019 roku.

Star Wars Jedi: Upadły zakon koniec końców okazało się bardzo dobrą produkcją w uniwersum Gwiezdnych wojen. Gra sprzedała się rewelacyjnie w dystrybucji cyfrowej, a jeszcze w grudniu zeszłego roku na Steamie posiadało ją już ponad milion graczy. Jednakże w internetowym podcaście AIAS Game Maker’s, który ukazał się kilka dni temu, reżyser tego tytułu, Stig Asmussen, zdradził, że wytwórnia filmowa Lucasfilm (która nadzoruje wszystko, co związane z Gwiezdnymi wojnami) nie była zachwycona pierwotną wizją studia Respawn Entertainment.

Firma nie patrzyła zbyt przychylnie na kolejną produkcję o Jedi i używaniu Mocy. Zamiast tego zaproponowała skupienie się na walce za pomocą blasterów oraz łowcach nagród. Studio odpowiedzialne za stworzenie gry jednak dało jasno do zrozumienia, że taki obraz jest dla niego całkowicie niekomfortowy.

Zaproponowałem im grę o Jedi i używaniu Mocy, ale niezbyt im się to spodobało. Odrzucili ten pomysł i uznali, że powinniśmy skupić się na blasterach i łowcach nagród. […] Nie dla takiego projektu stworzyliśmy nasz zespół. Równie dobrze można było nas poprosić o stworzenie gry wyścigowej.

Finalnie wytwórni oraz deweloperom udało się dojść do porozumienia. Lucasfilm wymagało jednak, aby główny bohater nie był rycerzem Jedi z prawdziwego zdarzenia. Asmussen zdradził również, że twórcy gry i tak musieli zrezygnować z kilku pomysłów, na które stanowczo nie godzili się posiadacze marki Gwiezdnych wojen.

Mandalorian udowodnił, że fani z chęcią przyjmują produkcje o łowcach nagród. - Star Wars Jedi: Upadły zakon - Lucasfilm nie chciało gry o Jedi - wiadomość - 2020-01-11
Mandalorian udowodnił, że fani z chęcią przyjmują produkcje o łowcach nagród.

I o ile można przyznać, że produkcja z łowcą nagród w roli głównej brzmi ciekawie, to na razie będziemy musieli poczekać, aż Lucasfilm znajdzie innego dewelopera chcącego stworzyć taki tytuł. W tym momencie warto sobie przypomnieć porzucone Star Wars 1313, które miało opowiedzieć historię początków kariery Boby Fetta (jednego z najbardziej znanych łowców nagród ze świata Gwiezdnych wojen). Być może istnieje szansa, że temat ten powróci przy rozmowach o kolejnej grze Star Wars.