Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2014, 09:59

autor: Łukasz Szliselman

Star Wars 1313 – znak towarowy porzucony. Nadzieja na wskrzeszenie gry o Boba Fettcie umarła

Korporacja Disney pozwoliła wygasnąć marce Star Wars 1313. Prawa do gry z Boba Fettem w roli głównej nie zostały przedłużone w amerykańskim biurze patentowym, co oznacza, że ani Disney, ani firma Electronic Arts nie wiążą przyszłości z tym tytułem.

Star Wars 1313 trafił właśnie do otchłani – prawdopodobnie tej samej, w której znajduje się Half-Life 3

Jeśli ktoś miał jeszcze nadzieję na to, że korporacja Disney wznowi prace nad Star Wars 1313, może ją teraz śmiało porzucić. Znak towarowy gry ostatecznie wygasł pod koniec grudnia 2013 roku, gdyż, jak wyjaśniono na stronie Biura Patentów i Znaków Towarowych USA, odpowiedni wniosek przedłużający prawa do marki nie wpłynął na czas. Oznacza to, że zarówno Disney, jak i Electronic Arts zdecydowały się zupełnie porzucić temat. Nie ma też co liczyć, że prawa do Star Wars 1313 wykupi jakiś zewnętrzny wydawca, ponieważ obecnie wyłączność na produkcję i wydawanie gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen posiada firma Electronic Arts. A zatem wygląda na to, że trzecioosobowa strzelanina o słynnym łowcy nagród, Boba Fettcie, nie ujrzy światła dziennego.

Co się dzieje na poziomie 1313, zostaje na poziomie 1313 – tego rozdziału historii Bobby Fetta raczej nie poznamy

Czym miało być Star Wars 1313?
  1. Gra akcji osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen
  2. Fabuła skupiona na początkowym etapie kariery Boby Fetta
  3. Akcja toczyłaby się w podziemnym mieście pod powierzchnią Coruscant
  4. Elementy rozwoju postaci

Wydawać by się mogło, że dokończenie gry znajdującej się na dość zaawansowanym etapie produkcji wymaga mniejszego nakładu finansowego, niż stworzenie innej od podstaw. Mimo to EA zajęło się pracą nad następcą serii „gwiezdnowojennych” strzelanek Battlefront, a także nieogłoszoną jeszcze, wysokobudżetową grą akcji z otwartym światem, również osadzoną w uniwersum George’a Lucasa.

Kilka miesięcy temu do sieci trafiły archiwalne materiały ze Star Wars 1313, gdy serwis IGN miał okazję obejrzeć 15-minutowy gameplay przygotowany na ubiegłoroczne targi E3. To co zobaczyliśmy i przeczytaliśmy wówczas o grze rozpalało wyobraźnię niejednego fana Gwiezdnych Wojen. Jakiś czas później jeden z byłych deweloperów Star Wars 1313 pokazał światu kilka klimatycznych szkiców koncepcyjnych. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko tak po prostu wylądowało w koszu i zostało kompletnie zapomniane przez branżowe szychy.

  1. Znak towarowy Star Wars 1313 w na stronie Biura Patentów i Znaków Towarowych USA
  2. Oficjalna strona gry Star Wars 1313