Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2013, 09:46

autor: Kamil Zwijacz

Star Wars 1313 - opublikowano nowe grafiki z anulowanej gry

Gustavo Mendonca, autor szkiców koncepcyjnych do gry Star Wars 1313, udostępnił na swoim internetowym portfolio nowe grafiki z anulowanego w kwietniu bieżącego roku projektu.

Star Wars 1313 zapowiadało się na jedną z ciekawszych gier akcji.

Do sieci trafiła kolejna porcja grafik koncepcyjnych z anulowanej gry Star Wars 1313. Miesiąc temu serwis IGN opublikował część szkiców i materiał wideo. Tym razem nowe obrazki upublicznił Gustavo Mendonca – autor obecnych i wcześniejszych prac. Dzięki nim możemy zobaczyć między innymi jeden z kostiumów Boby Fetta, fragmenty miasta i nie tylko.

Star Wars 1313 zostało zapowiedziane w czerwcu 2012 roku. Tytuł dość szybko uzyskał miano jednej z najbardziej wyczekiwanych gier akcji, jednak w kwietniu bieżącego roku, wraz z przejęciem LucasArts przez koncern Disney, został anulowany. W gruncie rzeczy nie było to jednak żadne zaskoczenie, ponieważ wcześniej pojawiły się informacje, według których prace nad projektem zostały wstrzymane już w listopadzie 2012 roku.

W grze mieliśmy się wcielić w łowcę nagród Bobę Fetta, który rozpocząłby swoją przygodę na planecie Tatooine. Następnie akcja miała się przenieść na Coruscant, a właściwie do poziomu 1313 znajdującego się pod jej powierzchnią. Całość zapowiadała się jako mroczna produkcja akcji, w której pierwsze skrzypce grał fikcyjny półświatek i szmuglowanie narkotyków. Niestety to wszystko odeszło w zapomnienie, a na pocieszenie możemy obejrzeć najnowsze szkice, udostępnioną wcześniej galerię, a także kilka materiałów wideo.

Star Wars 1313 zapowiedziane zostało w czerwcu 2012 roku.

Star Wars 1313 - opublikowano nowe grafiki z anulowanej gry - ilustracja #4Firma LucasArts została założona w maju 1982 roku i przez szereg lat produkowała i wydawała rozmaite gry. W jej portfolio znajdują się takie marki jak Maniac Mansion, Monkey Island, Grim Fandango i oczywiście tytuły oparte na Gwiezdnych Wojnach. Od kilku lat koncern nie odnosił jednak znaczących sukcesów, a wypuszczane produkcje nie były najwyższych lotów. Obecnie LucasArts funkcjonuje tylko jako licencjodawca.

Star Wars 1313 - opublikowano nowe grafiki z anulowanej gry - ilustracja #5
Boba Fett w nowym kostiumie.
Boba Fett w nowym kostiumie.