Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2013, 09:28

autor: luckie

Titanfall nie ukaże się na PlayStation 4

Przedstawiciel firmy Electronic Arts otwarcie przyznał, że Titanfall ukaże się wyłącznie na PC, Xboksie One oraz Xboksie 360. Gra zostanie wydana ekskluzywnie na platformach sprzętowych firmy Microsoft i nie planuje się przenoszenia jej na konsolę PlayStation 4.

Titanfall tylko dla posiadaczy sprzętu od Microsoftu - Titanfall nie ukaże się na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-10-30
Titanfall tylko dla posiadaczy sprzętu od Microsoftu

Jeśli ktoś miał jeszcze nadzieję, że Titanfall ukaże się na PlayStation 4, może ją teraz śmiało porzucić. Dyrektor finansowy firmy Electronic Arts (wydawca gry), Blake Jorgensen, podczas spotkania z inwestorami powiedział, że debiutancka produkcja studia Respawn Entertainment będzie dostępna ekskluzywnie na PC, Xboksa One oraz Xboksa 360. Podkreślił przy tym wyraźnie, że nie chodzi o tymczasową wyłączność – według obecnych założeń Titanfall ukaże się jedynie na platformy sprzętowe firmy Microsoft.

Taką decyzją zaskoczony był nawet Vince Zampella – założyciel Respawn Entertainment i były szef studia Infinity Ward. Zdradził na Twitterze, że umowę z Microsoftem zawarło Electronic Arts, bez wiedzy dewelopera. Zapytany czy studio stworzy jakieś gry na PS4, odparł: „Oczywiście, że stworzymy. Tylko nie będzie to pierwszy Titanfall.” Być może więc przyszłe tytuły sygnowane marką Titanfall trafią również na konsolę firmy Sony. Przypominałoby to losy serii Mass Effect, która początkowo została wydana na Xboksa 360, a z czasem ukazała się na innych platformach.

Jeśli chodzi o niedawno wyjawioną datę premiery Titanfall – 11 marca 2014 roku – Jorgensen uspokoił, że twórcy gry nie są w żaden sposób popędzani. Zapewnił, że debiut produkcji od zawsze planowano na pierwszą połowę 2014 roku. Do Europy Titanfall trafi 13 marca. Zawartość bogatej edycji kolekcjonerskiej gry możecie poznać w tym miejscu.

  1. Graliśmy w Titanfall - kolosalnie dobry multiplayer na targach gamescom 2013
  2. Oficjalna strona gry Titanfall
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Titanfall

Titanfall