Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2013, 09:11

autor: Draug

Assassin’s Creed IV: Black Flag – DLC ekskluzywne dla PlayStation nie ukaże się na innych platformach sprzętowych

Wbrew temu, co było głoszone jeszcze niedawno, firma Ubisoft oznajmiła, że DLC z postacią Aveline, które miało być ekskluzywne dla konsol Sony przez pierwsze pół roku, najprawdopodobniej w ogóle nie ukaże się na innych platformach sprzętowych.

Ostatnimi czasy firma Ubisoft przejawia niepokojącą tendencję do zmieniania swoich wcześniej ustalonych planów, czego koronnym przykładem może być przesunięcie premiery Watch Dogs na przyszły rok. Na szczęście tym razem nie mówimy o kolejnej obsuwie któregoś z hitów od francuskiego dewelopera – rzecz dotyczy DLC do Assassin’s Creed IV: Black Flag z postacią Aveline de Grandpré, które jest już dostępne na PlayStation 3 przez sklep PlayStation Network.

Wygląda na to, że w starciu next-genów Aveline jednoznacznie opowiedziała się po stronie Sony. - Assassin’s Creed IV: Black Flag – DLC ekskluzywne dla PlayStation nie ukaże się na innych platformach sprzętowych - wiadomość - 2013-10-30
Wygląda na to, że w starciu next-genów Aveline jednoznacznie opowiedziała się po stronie Sony.

Według wcześniejszych założeń, wstępnie dodatek miał być dostępny wyłącznie na konsolach firmy Sony (PlayStation 3 i PlayStation 4), by po sześciu miesiącach trafić na pozostałe platformy sprzętowe (pecety oraz konsole Xbox 360 i Xbox One) – tak wynikało przynajmniej z niedawnego filmu promującego PlayStation 4. Teraz okazuje się, że wcale do tego nie dojdzie. Taką Informację podał serwis Eurogamer, a następnie zweryfikował ją Joystiq, który poznał stanowisko firmy Ubisoft w tej sprawie, wyrażone przez jej przedstawiciela: „Mogę potwierdzić, że na obecnym etapie DLC ekskluzywne dla PlayStation nie jest planowane dla Xboksa 360 i Xboksa One”.

Biorąc pod uwagę słowa „na obecnym etapie”, można przyjąć, że decyzja ta być może ulegnie jeszcze zmianie. Warto też zwrócić uwagę, że niniejsza wiadomość dotyczy wyłącznie Assassin’s Creed IV: Black Flag – DLC do Watch Dogs, które wstępnie zostanie udostępnione tylko na konsolach Sony, w dalszym ciągu jest objęte wyłącznością na sześć miesięcy.

Na szczęście wkrótce posiadacze „dużych” platform będą mogli poznać bliżej Aveline, grając w Assassin’s Creed: Liberation HD. - Assassin’s Creed IV: Black Flag – DLC ekskluzywne dla PlayStation nie ukaże się na innych platformach sprzętowych - wiadomość - 2013-10-30
Na szczęście wkrótce posiadacze „dużych” platform będą mogli poznać bliżej Aveline, grając w Assassin’s Creed: Liberation HD.

Co stracą posiadacze pecetów i Xboksów? Dodatek zawiera trzy misje – dające w sumie około godziny dodatkowej rozgrywki – w których kierujemy postacią Aveline de Grandpré, ciemnoskórą członkinią bractwa asasynów, walczącą o wyswobodzenie swoich zniewolonych rodaków.

Na szczęście osoby, które pragną poznać tę bohaterkę, będą mogły nacieszyć się nią przy okazji premiery gry Assassin’s Creed: Liberation HD, będącej portem wydanego w ubiegłym roku na PlayStation Vitę Assassin’s Creed III: Liberation. Debiut tej produkcji zaplanowano na styczeń 2014 roku.

Warto też wspomnieć, że wczoraj miała miejsce premiera Assassin’s Creed IV: Black Flag w wersji na PlayStation 3 i Xboksa 360 – edycje na pecety i konsole nowej generacji ukażą się w przeciągu kolejnych kilku tygodni (przed końcem listopada). Możecie przekonać się, jak studio Ubisoft poradziło sobie z zadaniem przeniesienia konfilktu między asasynami a templariuszami w pirackie realia, zapoznając się z naszą recenzją:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Assassin's Creed IV: Black Flag

Assassin's Creed IV: Black Flag