Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2013, 19:00

Watch Dogs – premiera przeniesiona na przyszły rok

Na nieco ponad miesiąc przed oficjalnym debiutem gry Watch Dogs, Ubisoft zdecydowało się na przeniesienie jej premiery na wiosnę przyszłego roku. Powodem decyzji są bliżej niesprecyzowane problemy z zachowaniem jakości tytułu i brak czasu na dopracowanie niektórych jego elementów.

Ulice wirtualnego Chicago przemierzymy dopiero w przyszłym roku - Watch Dogs – premiera przeniesiona na przyszły rok - wiadomość - 2013-10-15
Ulice wirtualnego Chicago przemierzymy dopiero w przyszłym roku

Watch Dogs to zdecydowanie jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku i jeden z niewielu znaczących i oryginalnych tytułów, nie będących kontynuacją znanej serii, który miał pojawić się również na konsolach nowej generacji. Od wielu miesięcy Ubisoft prowadził intensywną akcję promocyjną produkcji, udostępniając szereg związanych z nią materiałów, takich jak trailery oraz zapisy rozgrywki. Tym bardziej dziwi nagła decyzja dewelopera o przeniesieniu daty premiery gry na wiosnę przyszłego roku. Ta zaskakująca wiadomość została przekazana w oświadczeniu na oficjalnym blogu francuskiej firmy.

Twórcy twierdzą, że podjęli decyzję z ciężkim sercem, ale zrozumieli, że jeżeli chcą zachować odpowiednio wysoką jakość gry, potrzebują dodatkowych miesięcy na dopracowanie detali i wprowadzenie niezbędnych poprawek. Niestety, nie podali przy tym większej liczby szczegółów. Watch Dogs dołącza więc do wielu innych next-genowych projektów, które trafią na półki sklepowe dopiero w 2014 roku. Wypada mieć tylko nadzieję, że deweloperzy poradzą sobie z napotkanymi trudnościami i nie dojdzie do kolejnych opóźnień.

Watch Dogs pojawi się na konsolach obecnej (PlayStation 3, Xbox 360, Wii U) oraz nowej generacji (PlayStation 4, Xbox One), a także na komputerach osobistych. Według pierwotnych planów produkcja miała trafić na europejski rynek pod koniec listopada (data premiery wyznaczona była na 22 i 29 listopada).

  1. Oficjalna strona gry Watch Dogs
  2. Zapowiedź gry Watch Dogs