Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2013, 20:35

autor: Ender

Galactic Civilizations III – zapowiedziano kolejną część serii kosmicznych strategii

Firma Stardock zapowiedziała produkcję Galactic Civilizations III, trzeciej części serii strategii kosmicznych. Tytuł ma rozwinąć dotychczasową formułę o nowe elementy rozgrywki, między innymi rozbudowany tryb multiplayer. Gra jest tworzona jedynie z myślą o 64-bitowych systemach operacyjnych.

Pierwsza część cyklu zadebiutowała na PC w 2003 roku - Galactic Civilizations III – zapowiedziano kolejną część serii kosmicznych strategii - wiadomość - 2013-10-15
Pierwsza część cyklu zadebiutowała na PC w 2003 roku

Na fanów kosmicznych strategii czekać będzie kolejna produkcja, pozwalająca im na zbudowanie od podstaw galaktycznego imperium. Studio Stardock zapowiedziało trzecią część serii Galactic Civilizations, publikując równocześnie jej pierwszy filmowy zwiastun. Nowa odsłona cyklu, popularnego od lat wśród miłośników gatunku, zawierać będzie szereg mniej i bardziej rewolucyjnych zmian, zarówno technologicznych jak i tych związanych z modelem rozgrywki.

Galactic Civilizations III powstaje wyłącznie z myślą o 64-bitowych systemach operacyjnych. Jak twierdzą twórcy otworzyło to przed nimi niedostępne wcześniej możliwości, pozwalając na zastosowanie znacznie większych map oraz znaczącą poprawę oprawy graficznej, która oferować ma teraz ogromną liczbę detali i specjalnych efektów. Jeżeli chodzi o gameplay, najbardziej znaczącą zmianą będzie podzielenie plansz na heksy, co pozwoli na stosowanie zupełnie nowych strategii. Wpływ na tempo rozgrywki będą miały również czarne dziury oraz tajemnicze relikty, rozrzucone po mapie. System projektowania statków przeszedł całkowitą odnowę. Deweloperzy obiecują, że oddają w ręce graczy praktycznie wszystkie szczegóły związane z konstrukcją floty. Podobnie sprawa ma się ze sposobem zarządzania zasobami oraz dyplomacją, będącą zawsze znaczącym elementem Galactic Civilizations. Niespodzianką dla długoletnich fanów jest również rozbudowany i w pełni funkcjonalny tryb multiplayer.

Co prawda prace nad Galactic Civilizations III trwają już od jakiegoś czasu, ale na razie nie znamy nawet przybliżonej daty premiery. Gracze mogą już jednak teraz złożyć zamówienie przedpremierowe na jedną z dwóch wersji tytułu, na jego oficjalnej stronie. Standardowa edycja fundatora kosztuje 39,99 dolarów (ok. 120 zł) i oferuje dostęp do wersji beta oraz specjalną odznakę na forum. Elitarna edycja fundatora, kosztująca 99,99 dolarów (ok. 300 zł), zapewni nam dodatkowo możliwość ściągnięcia wersji alfa, nazwania jednej z gwiazd w grze, a także dożywotnią subskrypcję wszystkich zestawów DLC dla produkcji, które wydane zostaną przez dewelopera

  1. Galactic Civilizations III – oficjalna strona gry