Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2013, 18:54

autor: qjin

Titanfall zadebiutuje w marcu 2014 roku. Zapowiedź edycji kolekcjonerskiej

Studio Respawn Entertainment poinformowało, że Titanfall nadejdzie w marcu przyszłego roku. Premiera odbędzie się równocześnie na wszystkich zapowiedzianych platformach sprzętowych. Poznaliśmy też zawartość edycji kolekcjonerskiej.

Titanfall powstaje na wysłużonym, ale odpowiednio zmodyfikowanym silniku Source - Titanfall zadebiutuje w marcu 2014 roku. Zapowiedź edycji kolekcjonerskiej - wiadomość - 2013-10-22
Titanfall powstaje na wysłużonym, ale odpowiednio zmodyfikowanym silniku Source

Pierwotnie pierwsza gra zespołu Respawn Entertainment została zapowiedziana na wiosnę przyszłego roku, ale dzisiaj potwierdzono, że w tytuł zagramy jednak nieco wcześniej, bo w połowie marca. Datę wydania Titanfall wyznaczono na 11 marca (USA) i 13 marca 2014 roku (Europa). Ponadto ujawniono zawartość edycji kolekcjonerskiej, za którą przyjdzie chętnym zapłacić 249,99 dolarów (ok. 756 zł).

Zawartość edycji kolekcjonerskiej:

  • Gra Titanfall;
  • Ręcznie wykonana figurka tytana z podświetleniem LED;
  • 190-stronicowy album z grafikami koncepcyjnymi;
  • Unikatowy plakat ze schematem jednego z tytanów – Atlasa.
Wizualizacja elementów składowych edycji kolekcjonerskiej gry - Titanfall zadebiutuje w marcu 2014 roku. Zapowiedź edycji kolekcjonerskiej - wiadomość - 2013-10-22
Wizualizacja elementów składowych edycji kolekcjonerskiej gry

Z Titanfall wiąże się duże nadzieje – gra zebrała do tej pory sporo wyróżnień, z Game Critics Awards włącznie, na ważniejszych wydarzeniach branżowych. Na początku lipca uznano sieciowego FPS-a w futurystycznych klimatach za m.in. najlepszy tytuł tegorocznych targów E3 czy najlepszą grę wieloosobową, wyprzedzając w głosowaniu chociażby Destiny czy Battlefielda 4.

Twórcy promują swoją grę, gdzie tylko mogą. Z imprezy Pax Prime dowiedzieliśmy się więcej szczegółów na temat rozgrywki czy grywalnych w trakcie sieciowych zmagań mechach, które stanowią jedną z głównych atrakcji Titanfall. Z kolei podczas wydarzenia EB Expo 2013, na początku bieżącego miesiąca, zaprezentowano spory fragment gameplayu pozytywnie nastawiającego do jakości finalnego produktu.

Titanfall zmierza na komputery osobiste oraz konsole firmy Microsoft – Xbox One i Xbox 360. Za tę ostatnią wersję odpowiada zewnętrzny zespół deweloperski. Warto jeszcze na zakończenie wspomnieć, że w tym przypadku – w przeciwieństwie do wielu innych gier – gracze nie otrzymają żadnego DLC w dniu premiery.