Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2013, 12:59

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Titanfall bez mikrotransakcji i DLC w dniu premiery

Studio Respawn Entertainment poinformowało, że nie zamierza wydać w dniu premiery żadnego dodatku DLC do gry Titanfall. Ponadto produkcja nie będzie wykorzystywać systemu mikropłatności.

Titanfall został zapowiedziany na razie tylko na konsole Microsoftu oraz pecety - Titanfall bez mikrotransakcji i DLC w dniu premiery - wiadomość - 2013-06-14
Titanfall został zapowiedziany na razie tylko na konsole Microsoftu oraz pecety

Studio Respawn Entertainment, założone przez byłych pracowników zespołu Infinity Ward (twórcy lwiej części cyklu Call of Duty), w rozmowie z serwisem Gamespot zdradziło, że Titanfall nie będzie oferować mikrotransakcji, a w dniu premiery – w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych tytułów – nie doczekamy się żadnego dodatku DLC. Tym samym nie ma co liczyć na bonusowe rozszerzenie przy składaniu pre-orderów.

Co prawda, Drew McCoy, producent gry, nie ujawnił szczegółów związanych z planami dotyczącymi Titanfall, ale studio jest pewne w swoich zamiarach: „nie oczekujemy, że kupicie grę, włożycie płytę do napędu i pierwsze, co zrobicie, to wydacie więcej pieniędzy na dodatkową zawartość. To, co kupicie, znajduje się na dysku z grą – tak zamierzamy to rozwiązać” .

W tłumaczeniu przedstawiciela studia Respawn zabrakło konkretnych informacji co do przyszłości nowej marki, jaką jest Titanfall. Nie jest zatem wykluczone, że po premierze gry nie zostaną wydane rozszerzenia czy ewentualnie zestawy np. z unikatowym wyposażeniem dla postaci.

Akcja gry będzie rozgrywać się w przyszłości - Titanfall bez mikrotransakcji i DLC w dniu premiery - wiadomość - 2013-06-14
Akcja gry będzie rozgrywać się w przyszłości

Titanfall to debiutancka marka studia Respawn Entertainemnt, ale odpowiadają za nią doświadczeni ludzie, z Vince’em Zampellą, założycielem zespołu Infinity Ward, na czele. Tytuł powstaje pod szyldem Electronic Arts i będzie sieciową strzelaniną w futurystycznych klimatach. Gra poruszy temat starcia między dwoma rywalizującymi stronnictwami (władzą i mieszkańcami Ziemi). Znaczące role w tym konflikcie odegrają tytułowi Tytani, którymi gracz będzie mógł pokierować w trakcie rozgrywki, o czym przekonacie się, oglądając zamieszczone w newsie materiały prosto z tegorocznych targów E3.

Gra została zaprezentowana zarówno na konferencji koncernu Microsoft, jak i imprezie firmy Electronic Arts i wzbudziła duży entuzjazm wśród dziennikarzy oraz graczy. Zainteresowanych tym, co studio Respawn pokazało na zakończonym w Los Angeles wydarzeniu, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Co warto dodać, redakcja serwisu gry-online.pl uznała tytuł za najlepszą grę akcji oraz najlepszą nową markę targów, więc chyba warto wypatrywać Titanfall.

Jeden z pierwszych obrazków z rozgrywki

Premiera gry studia Respawn Entertainment została ustalona na wiosnę przyszłego roku. Produkcja zadebiutuje na Xboksach One i 360 oraz pecetach. Producent nie wykluczył jednak tego, że w przyszłości mogą pojawić się wersje na inne platformy sprzętowe (konsole Sony PlayStation?).