Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2013, 19:58

autor: Ender

Electronic Arts będzie produkować gry oparte na licencji Star Wars do 2023 roku

Firma Electronic Arts potwierdziła, że może tworzyć gry oparte na licencji Star Wars przez najbliższą dekadę. Studia należące do spółki nie będą jednak pracować nad tytułami opartymi na nowych filmach z uniwersum, które pojawią się w kinach w najbliższych latach.

Pierwszych dużych gier z uniwersum Star Wars od Electronic Arts powinniśmy spodziewać się dopiero w 2015 roku - Electronic Arts będzie produkować gry oparte na licencji Star Wars do 2023 roku - wiadomość - 2013-11-20
Pierwszych dużych gier z uniwersum Star Wars od Electronic Arts powinniśmy spodziewać się dopiero w 2015 roku

W maju internet obiegła informacja o tym, że Electronic Arts wykupiło od koncernu Disney prawa do produkcji gier opartych na licencji Star Wars, które trafią na wszystkie dostępne platformy sprzętowe, w tym także urządzenia mobilne. Tym samym odpowiedzialność za wirtualne produkcje osadzone w najbardziej popularnym uniwersum science-fiction przeszła z barków zlikwidowanego LucasArts w ręce szefów EA. Gracze nie poznali wówczas jednak żadnych szczegółów zawartej umowy.

Dziś, za sprawą Blake'a Jorgensena, odpowiadającego za finanse amerykańskiej spółki, dowiedzieliśmy się, że Electronic Arts będzie wydawać i produkować gry oparte na licencji Star Wars aż do 2023 roku. Podczas trwania 10-letniej umowy z Disneyem firma nie jest jednak zobowiązana do stworzenia wirtualnych adaptacji nowych filmów kinowych z uniwersum w reżyserii J.J.Abramsa. Co więcej, EA odżegnuje się od tego typu produkcji i ma zamiar skupić się na tworzeniu oryginalnych gier, które wykorzystywać będą "obszerne i wyjątkowo głębokie uniwersum Star Wars". Takie podejście ma pozwolić na tworzenie tytułów reprezentujących szerokie spektrum gatunków, które przeznaczone będą na różne platformy. Począwszy od prostych zręcznościówek na telefony komórkowe, a skończywszy na wysokobudżetowych blockbusterach na konsole i PC. Oczywiście nie oznacza to, że w sklepach nie zobaczymy żadnych gier opartych na nowej trylogii Abramsa. Ich przygotowaniem, a być może także dystrybucją zajmie się jednak najpewniej Disney.

Podczas tegorocznych targów E3 dowiedzieliśmy się, że studio DICE pracuje nad nową odsłoną serii Star Wars: Battlefront, która powinna trafić do sklepów w 2015 roku. Kolejne niezapowiedziane tytuły są planowane przez pozostałe zespoły Electronic Arts, takie jak Visceral czy BioWare. Cały czas EA wspiera także MMORPG Star Wars: The Old Republic, które pomimo ogromnych nakładów przeznaczonych na marketing oraz całkiem niezłego debiutu okazało się zawodem dla producentów.