Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2013, 21:04

Tomb Raider: Definitive Edition – oficjalna zapowiedź w grudniu

Firma Square Enix potwierdziła, że oficjalna zapowiedź ostatecznej wersji gry Tomb Raider, przeznaczonej na konsole nowej generacji, nastąpi w grudniu. Będzie ona miała miejsce najprawdopodobniej podczas ceremonii wręczenia nagród Spike VGX.

Debiut na początku roku oznacza, że gra nie będzie miała zbyt dużej konkurencji na konsolach nowej generacji, większość znaczących premier planowana jest na wiosnę lub koniec lutego - Tomb Raider: Definitive Edition – oficjalna zapowiedź w grudniu - wiadomość - 2013-11-20
Debiut na początku roku oznacza, że gra nie będzie miała zbyt dużej konkurencji na konsolach nowej generacji, większość znaczących premier planowana jest na wiosnę lub koniec lutego

Wczoraj informowaliśmy o tym, że w ofercie sklepu Amazon pojawiło się specjalne wydanie gry Tomb Raider, w wersji na PlayStation 4 oraz drugą niezidentyfikowaną platformę sprzętową, którą najprawdopodobniej jest Xbox One. Dziś przedstawiciel Square Enix, w oświadczeniu wysłanym do serwisu DualShockers stwierdził, że obecnie wyjątkowo trudno jest utrzymać w sekrecie premierę jakiejkolwiek gry. Mimo przecieku nie jest jednak w stanie zdradzić większej ilości informacji poza tym, że osoby zainteresowane next-genowym wydaniem Tomb Raidera powinny oczekiwać jakieś formy oficjalnej zapowiedzi w przyszłym miesiącu. Choć wydawca nie precyzuje kiedy ona konkretnie nastąpi, możemy się domyślać, że będzie miała miejsce 7 grudnia, podczas ceremonii wręczenia nagród Spike VGX. Co roku, w czasie gali transmitowanej w amerykańskiej telewizji Spike, wielu deweloperów i producentów tradycyjnie prezentuje bowiem po raz pierwszy debiutanckie gry oraz trailery.

Według sklepów internetowych, Tomb Raider: Definitive Edition zawierać ma podstawową wersję tytułu, a także wszystkie zestawy DLC, artbook oraz specjalne pudełko. Brazylijska organizacja przyznająca rankingi wiekowe twierdzi, że produkcja ukaże się w marcu przyszłego roku. Amazon podaje z kolei datę 24 stycznia.

Tomb Raider ukazało się w marcu bieżącego roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach PC. Tytuł trafił do rąk przeszło 4 milionów osób i spotkał się z ciepłym przyjęciem długoletnich fanów oraz recenzentów i miłośników gier akcji. Studio Crystal Dynamics pracuje już od jakiegoś czasu nad kontynuacją gry.

  1. Oficjalna strona gry Tomb Raider
  2. Recenzja gry Tomb Raider