Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2013, 08:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Assassin's Creed IV: Black Flag - polska premiera wersji PC

W całej Europie (w tym m.in. w Polsce) debiutuje dzisiaj pecetowa wersja gry Assassin's Creed IV: Black Flag. Na Starym Kontynencie nieco ponad trzy tygodnie temu ukazały się edycje na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. W najbliższych dniach produkcja studia Ubisoft Montreal pojawi się jeszcze na Wii U, Xboksie One oraz PlayStation 4.

Europa doczekała się dzisiaj premiery pecetowej wersji gry Assassin’s Creed IV: Black Flag. Jak wynika z zapowiedzi twórców, to prawdopodobnie najładniejsza edycja tej produkcji.

Premiera gry Assassin’s Creed IV: Black Flag

Od kilku tygodni Assassin’s Creed IV: Black Flag jest dostępny na PlayStation 3 i Xboksie 360. Podobnie jak w przypadku tych konsol, także na PC otrzymaliśmy polską kinową wersję językową (napisy) przygotowaną przez rodzimy oddział firmy Ubisoft. Sugerowana cena edycji pecetowej wynosi 149,90 złotych, ale wiele sklepów oferuje ją nieco taniej. Najciekawsze oferty sprawdzicie w naszej encyklopedii.

Warto dodać, że produkcja studia Ubisoft Montreal (tworzona we współpracy z innymi oddziałami Ubisoftu) jutro ukaże się na Wii U (tylko w Europie, bo Amerykanie grają od kilku tygodni) oraz Xboksie One, wraz z premierą tej konsoli w wybranych krajach świata. Jak wiadomo, Polska na oficjalny debiut Xboksa One i gier na tę platformę sprzętową musi poczekać do 2014 roku. Z kolei 29 listopada bieżącego roku w naszym kraju pojawi się jeszcze wersja na PlayStation 4, będąca jednym z tytułów startowych na konsolę nowej generacji firmy Sony.

Zalety wersji pecetowej

Pecetowcy musieli poczekać na premierę Assassin’s Creed IV: Black Flag trzy tygodnie dłużej od posiadaczy przemijającej już generacji konsol. W zamian dostali jednak najbardziej dopracowaną graficznie edycję gry, przewyższającą także te na PlayStation 4 i Xboksa One. Posiadacze mocnych komputerów z podzespołami firmy Nvidia mogą liczyć na dodatkowe efekty graficzne, o których pisaliśmy wczoraj. Pojawi się nawet możliwość wyświetlenia gry na monitorach 4K, co znacznie przewyższa możliwości konsol nowej generacji.

Recenzja, poradnik i materiały wideo z gry

Osobom przymierzającym się do zakupu Assassin’s Creed IV: Black Flag przypominamy, że w naszym serwisie znajduje się obszerna recenzja wersji konsolowych. UV wystawił grze wysoką notę 9.0 w skali dziesięciostopniowej. Zachęcamy też do zapoznania się z rozbudowanym, wciąż aktualizowanym poradnikiem. Z kolei pod tym adresem znajdziecie materiały wideo przygotowane przez redakcję serwisu tvgry.pl.

Assassin’s Creed IV: Black Flag to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier akcji wydawanych przez firmę Ubisoft. Tym razem wcielamy się w Edwarda Kenwaya (dziadka głównego bohatera Assassin’s Creed III), pochodzącego z Anglii pirata decydującego się na wstąpienie w szeregi gildii asasynów. Akcja gry rozpoczyna się w 1715 roku, a twórcy tradycyjnie wzbogacili fabułę o wiele historycznych wydarzeń i postaci.