Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2013, 14:30

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Assassin’s Creed IV: Black Flag – przepych graficzny wersji PC oraz uaktualnione wymagania sprzętowe

Studio Ubisoft Montreal opublikowało film opowiadajacy o zaletach pecetowej wersji Assassin’s Creed IV: Black Flag. Szczególnie okazale gra zaprezentuje się na komputerach z podzespołami Nvidii. Podano również oficjalne wymagania sprzętowe produkcji.

Ashraf Ismail z Ubisoft Montreal zaprasza do krótkiej wizyty w studiu, które stworzyło Assassin’s Creed IV: Black Flag. Tym razem twórcy opowiadają o przewadze wersji PC nad pozostałymi wydaniami. Jak informowaliśmy wcześniej, posiadacze mocnych komputerów osobistych z podzespołami firmy Nvidia będą mogli liczyć na dodatkowe efekty graficzne. Szczegóły omawia i ukazuje poniższy materiał wideo. Film opatrzyliśmy polskimi napisami.

Jeśli robi na Was wrażenie, że Assassin’s Creed IV: Black Flag na PlayStation 4 jest w stanie wyświetlić obraz w rozdzielczości 1080p, to wiedzcie, że wydanie na PC osiągnie czterokrotnie lepszy efekt. Grę będzie się dało wyświetlić na monitorach 4K, czyli w 4000 pikseli w pozycji horyzontalnej – to tak, jakby zestawić ze sobą cztery ekrany full HD. W połączeniu z technologią TXAA (Temporal Anti-Aliasing) zapobiegnie to sytuacji, w której krawędzie odległych obiektów – szczególnie jeśli chodzi o olinowanie statku – zrobią się poszarpane.

Ponadto Nvidia ogłosiła, że w nadchodzącym patchu pecetowy Assassin’s Creed IV: Black Flag otrzyma nowe efekty fizyczne, oparte na silniku PhysX. Mowa o technologii APEX Particles, czyli fizyce cząsteczek, na których ruch wpłyną takie czynniki jak wiatr, grawitacja, eksplozje czy kolizje z postaciami. Dodatkowo, dzięki technice Particle Shadow Mapping, niektóre cząsteczki (np. gęsty dym) będą rzucały własny cień. O innych fajerwerkach graficznych od Nvidii, obecnych w najnowszej odsłonie cyklu Assassin’s Creed, przeczytacie ze szczegółami na oficjalnej stronie kart GeForce.

Realistyczne efekty cząsteczkowe, miękkie cienie i gładkie krawędzie – pecetowe wydanie gry wygląda bardzo smakowicie - Assassin’s Creed IV: Black Flag – przepych graficzny wersji PC oraz uaktualnione wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-11-20
Realistyczne efekty cząsteczkowe, miękkie cienie i gładkie krawędzie – pecetowe wydanie gry wygląda bardzo smakowicie

Uaktualnione wymagania sprzętowe

Warto przypomnieć wymagania sprzętowe pecetowego wydania Assassin’s Creed IV: Black Flag. Od specyfikacji podawanej w październiku różnią się one tym, że grę będzie się dało uruchomić również na systemach 32-bitowych (ale nie na Windows XP). Poniżej znajdziecie aktualne dane na ten temat:

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Core 2 Quad Q8400 2,6 GHz / Athlon II X4 620 2,6 GHz lub lepszy
 2. Pamięć operacyjna: 2 GB lub więcej
 3. Karta grafiki: GeForce GTX 260, Radeon HD 4870 lub lepsze (512 MB pamięci, Shader Model 4,0)
 4. Dysk twardy: 30 GB
 5. System operacyjny: Windows Vista SP2 / Windows 7 SP1 / Windows 8 (32 lub 64-bit)

Zalecane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Core i5 2400S 2,5 GHz / Phenom II X4 960 3,0 GHz lub lepszy
 2. Pamięć operacyjna: 4 GB lub więcej
 3. Karta grafiki: GeForce GTX 470, Radeon HD 5850 lub lepsze (1024 MB pamięci, Shader Model 5,0)
 4. Dysk twardy: 30 GB
 5. System operacyjny: Windows Vista SP2 / Windows 7 SP1 / Windows 8 (32 lub 64-bit)
Gęsta dżungla to setki cieni - i duże obciążenie dla kart graficznych - Assassin’s Creed IV: Black Flag – przepych graficzny wersji PC oraz uaktualnione wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-11-20
Gęsta dżungla to setki cieni - i duże obciążenie dla kart graficznych

Karty grafiki wspierane w dniu premiery gry to: GeForce GTX 260 lub nowsza, serie GeForce GTX 400, GTX 500, GTX 600 i GTX 700, a także Radeon HD4870 lub nowsza oraz serie Radeon HD5000, HD6000 i HD7000. Laptopowe wersje powyższych kart powinny działać poprawnie, ale nie posiadają oficjalnego wsparcia.

Assassin’s Creed IV: Black Flag na PC od wczoraj dostępny jest w USA. Jutro gra trafi również do naszego kraju w polskiej kinowej wersji językowej. Chcąc poznać najlepsze oferty warto zajrzeć do porównywarki cenowej gry-online.pl.

W tym tygodniu pecetowcy mogą dołączyć do zabawy w Assassin’s Creed IV: Black Flag - Assassin’s Creed IV: Black Flag – przepych graficzny wersji PC oraz uaktualnione wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-11-20
W tym tygodniu pecetowcy mogą dołączyć do zabawy w Assassin’s Creed IV: Black Flag
 1. Oficjalna strona gry Assassin's Creed IV: Black Flag