Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2013, 19:45

Assassin's Creed IV: Black Flag – patch na PlayStation 4 doda obsługę rozdzielczości 1080p

Ubisoft poinformowało, że po premierze Assassin's Creed IV: Black Flag na konsolach nowej generacji wyda patch, który wprowadzi nowy system ani-aliasingu. Dodatkowo pozwoli także na uruchomienie gry w natywnej rozdzielczości 1080p na PlayStation 4. Twórcy nie potwierdzili czy ta konkretna opcja dostępna będzie również na Xboksie One.

Informacja o patchu może rozgrzać dodatkowo zażartą debatę pomiędzy fanami Xboksów One i PlayStation 4

Premiera Assassin's Creed IV: Black Flag na pecetach i konsolach nowej generacji, a więc PlayStation 4 i Xboksie One, będzie miała miejsce dopiero pod koniec listopada. Pudełka z tytułem są w tej chwili rozsyłane do sklepów i sieci sprzedaży. Mimo tego, twórcy gry nadal pracują nad jego rozwijaniem i nie chodzi tutaj tylko o zapowiedziane zestawy DLC. Na oficjalnym blogu Ubisoftu, deweloperzy ogłosili, że niedługo po debiucie gry na nowych systemach Microsoftu oraz Sony pojawi się specjalny patch dodający nowe opcje graficzne, wzbogacające wizualną stronę pirackich przygód Edwarda Kenway'a.

Według Ubisoftu, jeszcze przed ostatecznym wysłaniem płyt do tłoczni i zamknięciem produkcji gry, niektórzy programiści w firmie zajęli się dodatkowym dopracowaniem jej oprawy. Efektem ich wysiłku ma być nowa metoda anti-aliasingu, która na konsolach poprawia wygląd otoczenia i modeli bohaterów. Niestety na razie nie poznaliśmy żadnych konkretnych szczegółów na jej temat. Nie wiemy także czy będzie dostępna na PC. Ważniejszą zmianą, która może ponownie rozgrzać debatę pomiędzy fanami Xboksów i PlayStation jest to, że poprawka pozwoli również na uruchomienie tytułu w pełnej rozdzielczości 1080p na PlayStation 4.

Podstawowa wersja Assassin's Creed IV: Black Flag, zarówno na sprzęcie Sony jak i Microsoftu, działa w rozdzielczości 900p, która jest upscalowana przez oba urządzenia do pełnego 1080p. Według twórców, decyzja o wyborze takiej a nie innej konfiguracji była podyktowana czasem oraz chęcią, aby obie wersje produkcji w już dniu premiery zapewniały płynny obraz w 30 klatkach na sekundę, który jest dla nich standardem w przypadku sandboksowych gier. We wpisie na blogu nie potwierdzają czy opcja włączenia natywnego 1080p na Xboksie One będzie w ogóle dostępna w przyszłości. Zapewniają jednak, że różnica pomiędzy upscalowanym 900p oraz natywnym 1080p jest w przypadku Assassin's Creed IV czysto kosmetyczna i nie powinna wpłynąć negatywnie na jego odbiór.

Assassin's Creed IV: Black Flag na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa Ona trafi do sklepów 22 listopada tego roku.

  1. Recenzja gry Assassin's Creed IV: Black Flag - piracki sandbox na szerokich wodach
  2. Oficjalna strona internetowa gry Assassin’s Creed IV: Black Flag