Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2013, 16:03

autor: Adrian Werner

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. The Very Organized Thief, Zineth i Dungeonland)

W najnowszym wydaniu Darmówek polecamy m.in. nietypową platformówkę, przygodówkę o złodzieju, potężnego RPG-a utrzymanego w japońskim stylu oraz futurystyczną wariację na temat sportów ekstremalnych.

Witajcie w trzydziestym siódmym odcinku naszego cyklu omawiającego najciekawsze darmowe gry pecetowe. Ponownie proponujemy zestaw kilku świeżych produkcji oraz jednego klasyka. Tekstowi tradycyjnie towarzyszy materiał video przygotowany przez Heda.

Gry w pełni darmowe

AlterEgo: DreamWalker

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. The Very Organized Thief, Zineth i Dungeonland) - ilustracja #2

Do niedawna AlterEgo: DreamWalker było sprzedawane w cenie 3 dolarów, ale teraz autor postanowił udostępnić pełną wersję gry za darmo. Jest to intrygująca platformówka, w której kontrolujemy dwie postacie jednocześnie. Ruchy wykonywane przez bohatera są odtwarzane w formie lustrzanego odbicia przez jego alter ego. Kompletnie zmienia to rozgrywkę i czyni typowe skakanie, zbieranie przedmiotów, omijanie pułapek oraz walkę z wrogami znacznie ciekawszymi. Ponadto kampania została bardzo dobrze zaprojektowana i kolejne poziomy regularnie zawierają nowe elementy urozmaicające zabawę.

 1. AlterEgo: DreamWalker – pobierz grę

The Very Organized Thief

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. The Very Organized Thief, Zineth i Dungeonland) - ilustracja #3

Natomiast The Very Organized Thief to ciekawa przygodówka FPP, w której wcielamy się w pospolitego złodzieja. Otrzymujemy listę przedmiotów i naszym zadaniem jest ich odszukanie w trójwymiarowym domu. Musimy się spieszyć, gdyż w każdej chwili mogą wrócić właściciele. Lokalizacja obiektów jest ustalana losowo, przez co całość można przechodzić wielokrotnie bez uczucia nudy.

 1. The Very Organized Thief - zagraj

Home Sheep Home 2: Lost in Space

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. The Very Organized Thief, Zineth i Dungeonland) - ilustracja #4

Ukazał się również samodzielny dodatek do opisywanej już przez nas wyśmienitej gry logicznej Home Sheep Home 2. Oferuje on pokaźny zestaw nowych poziomów, w których naszym zadaniem jest bezpieczne doprowadzenie trzech owieczek do punktu docelowego. Każda z nich ma inny rozmiar i wagę, co wpływa na ich możliwości ruchowe. Mapy utrzymane są w klimatach science-fiction, co pozwoliło autorom na wprowadzenie licznych ciekawych elementów, takich jak portale teleportacyjne czy urządzenia modyfikujące grawitację. Te nowości uatrakcyjniają zagadki i zapewniają świeże wyzwania logiczne.

 1. Home Sheep Home 2: Lost in Space - zagraj

Crystal Story II

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. The Very Organized Thief, Zineth i Dungeonland) - ilustracja #5

Z kolei Crystal Story II to kontynuacja jednego z najlepszych darmowych RPG-ów roku 2011. Produkcja utrzymana jest w stylu japońskich przedstawicieli tego gatunku, co oznacza turowy system walki i położenie dużego nacisku na fabułę. Całość imponuje rozmiarami oraz jakością wykonania. Kampania starcza na co najmniej kilkanaście godzin, scenariusz zaskakuje zwrotami akcji, zabawę uatrakcyjniają logiczne mini-gierki, a do tego autorzy pokusili się nawet o nagranie głosów postaci i animowane scenki przerywnikowe. Dla fanów oldskulowych jRPG-ów to pozycja obowiązkowa.

 1. Crystal Story II – pobierz grę

Darmowy klasyk: Zineth

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. The Very Organized Thief, Zineth i Dungeonland) - ilustracja #6

Ze starszych produkcji chcemy Wam polecić zręcznościówkę Zineth. Zabawa polega na pędzeniu na energetycznych rolkach po wygenerowanym proceduralnie abstrakcyjnym świecie. Do wykonania czeka masa zadań pobocznych, a do sukcesu wymagane jest opanowanie masy efektownych tricków. Wszystko to wykonujemy pędząc z zawrotnymi prędkościami i przy dzwiękach wpadającej w ucho elektronicznej muzyki. Warto dodać, że produkcja została wybrana najlepszym projektem studenckim na tegorocznym Festiwalu Gier Niezależnych (IGF 2013).

 1. Zineth - pobierz grę

Free-2-Play

Dungeonland

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. The Very Organized Thief, Zineth i Dungeonland) - ilustracja #7

Na model darmowy z mikropłatnościami przestawiona została gra Dungeonland, czyli humorystyczny hack-n-slash nastawiony na tryb kooperacyjny. Walka ramię w ramię z kolegami przeciwko sztucznej inteligencji zapewnia sporo zabawy, ale jeszcze ciekawsza jest opcja rywalizacji. W niej jeden z graczy wciela się w Mistrza Podziemi i za pomocą pułapek, potworów i zaklęć próbuje wyeliminować drużynę złożoną z pozostałych uczestników rozgrywki.

 1. Dungeonland – pobierz grę

Pięć poprzednich odsłon cyklu:

 1. 15 listopada 2013 (zwycięzca ankiety: The Path of Shadows)
 2. 7 listopada 2013 (zwycięzca ankiety: Blackthorne)
 3. 30 października 2013 (zwycięzca ankiety: Path of Exile)
 4. 23 października 2013 (zwycięzca ankiety: Warface)
 5. 16 października 2013 (zwycięzca ankiety: Blueprint 3D)
TWOIM ZDANIEM

Która darmówka z 20 listopada jest najlepsza?

The Very Organized Thief
50,9%
Crystal Story II
21,8%
Dungeonland
9,1%
Home Sheep Home 2: Lost in Space
7,3%
Zineth
7,3%
AlterEgo: DreamWalker
3,6%
Zobacz inne ankiety