Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2013, 09:02

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Tomb Raider: Definitive Edition na PlayStation 4 w ofercie sklepu Amazon

Tomb Raider: Definitive Edition - nowa edycja popularnej gry akcji, dedykowana konsoli PlayStation 4 - pojawiła się w ofercie włoskiego oddziału sklepu Amazon. Tytuł ma się ukazać na rynku w styczniu przyszłego roku.

Tomb Raider: Definitive Edition w sklepie Amazon.

We włoskim oddziale sklepu Amazon pojawiła się gra Tomb Raider w wersji na konsolę PlayStation 4. Według opisu Definitive Edition zawierać ma wszystkie wydane do tej pory dodatki DLC i ukaże się 24 stycznia 2014 roku. Firma Square Enix nie ustosunkowała się jeszcze do tych doniesień.

Co ciekawe, największy internetowy sprzedawca zamieścił również drugą ofertę tego typu, przy której jednak brakuje platformy sprzętowej. Jeśli tytuł faktycznie zostanie potwierdzony przez wydawcę, to być może wersja na next-gena firmy Sony nie będzie jedyną.

Ostatnia odsłona serii Tomb Raider ukazała się w marcu bieżącego roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach PC. Tytuł zdobył serca wielu graczy, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 4 mln egzemplarzy. Mimo to firma Square Enix nie była zadowolona z wypracowanego wyniku. Nie przeszkodziło to jednak w rozpoczęciu prac nad kolejną częścią cyklu. Niestety, obecnie nie dysponujemy żadnymi szczegółami na jej temat.

Tomb Raider to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród gier wideo. Pierwsza odsłona serii zadebiutowała w 1996 roku. Kolejne części trafiały na rynek co roku, aż do The Angel of Darkness z 2003 roku. Po tej produkcji zrobiono trzyletnią przerwę, wracając w 2006 roku grą Tomb Raider: Legend. W późniejszym czasie ukazały się następne projekty (Anniversary, Underworld oraz Lara Croft and the Guardian of Light), aż do najnowszego.