Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2013, 19:20

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Druga część Tomb Raidera potwierdzona przez Square Enix

Square Enix oficjalnie potwierdziło, że prowadzi prace nad drugą częścią Tomb Raidera. Informację tę przekazał nowy szef zachodniego oddziału koncernu. Na razie jednak nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących projektu.

Prace nad ostatnim Tom Raiderem trwały ponad pięć lat, ale przygotowanie kontynuacji powinno zająć deweloeprom znacznie mniej czasu - Druga część Tomb Raidera potwierdzona przez Square Enix - wiadomość - 2013-08-01
Prace nad ostatnim Tom Raiderem trwały ponad pięć lat, ale przygotowanie kontynuacji powinno zająć deweloeprom znacznie mniej czasu

W ubiegłym tygodniu, autorka nowej serii komiksowej Tomb Raider, przygotowywanej przez amerykańskie wydawnictwo Dark Horse, zapowiedziała, że przedstawiona w niej historia odnosić będzie się do wydarzeń prowadzących bezpośrednio do drugiej odsłony gry. Dziś plany stworzenia kontynuacji restartu cyklu o przygodach Lary Croft, który zadebiutował w marcu tego roku, potwierdził Phil Rogers, nowy szef zachodniego oddziału Square Enix. We wpisie na oficjalnym blogu firmy stwierdził, że prace nad sequelem są już prowadzone, ale nie podał przy tym żadnych konkretnych szczegółów, takich jaka przybliżona data premiery czy docelowe platformy sprzętowe. Możemy tylko przypuszczać, że za powstanie tytułu ponownie odpowiadać będzie studio Crystal Dynamics.

Bez wątpienia, nowy Tomb Raider spotkał się z ciepłym przyjęciem przez graczy, zdobywając całkiem pokaźną popularność i osiągając sprzedaż na poziomie 4 milionów kopii. Mimo to, perspektywa kontynuacji produkcji nie była taka pewna. Dzięki informacjom zawartym w raporcie finansowym Square Enix dowiedzieliśmy się, że tytuł nie sprostał oczekiwaniom spółki Jeżeli dołączymy do tego fakt, że firma bardzo mocno inwestuje w gry społecznościowe oraz mobilne, można było odnieść wrażenie, że wycofuje się powoli z rynku PC i konsol, a Larę zobaczymy w przyszłości co najwyżej na ekranie tabletu.

Rogers starał się zdecydowanie rozwiać te obawy. Poza ujawnieniem istnienia nowego Tomb Raidera zapewnił, że koncern nie zamierza rezygnować z dotychczasowych rynków i chce wzmocnić swą pozycję wśród graczy, między innymi poprzez zmiany w wewnętrznej strukturze firmy, dające deweloperom znacznie większą swobodę i pozwalające im na elastyczność. Stwierdził, że w najbliższym czasie poznamy tytuły kolejnych przygotowywanych projektów wysokiej jakości produkcji na platformy mobilne, PC i konsole.

  1. Recenzja gry Tomb Raider - Lara Croft w jednej z najlepszych gier akcji ostatnich lat
  2. Oficjalna strona internetowa gry Tomb Raider
  3. Oficjalny blog Square Enix