futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 10 kwietnia 2020, 12:00

PS5 DualSense - pad podbił Twittera i Instagrama

Oficjalna prezentacja pada DualSense do PlayStation 5 zdobyła olbrzymią popularność. W kilka godzin stała się ona jednym z najbardziej lubianych postów na Twitterze w historii, jeśli chodzi o branżę gier wideo. Ogłoszenie świetnie radzi sobie również na Instagramie.

PS5 DualSense - pad podbił Twittera i Instagrama - ilustracja #1
DualSense stał się hitem na Twitterze.

Wtorkowa prezentacja pada DualSense do PlayStation 5 zrobiła istną furorę w sieci. Dowodem na to może być nie tylko mnogość memów, stworzonych przez Internautów komentujących jego wygląd, ale również czyste liczby. Jak zauważył użytkownik forum NeoGAF, w zaledwie trzynaście godzin oficjalna informacja o nowym nowym kontrolerze Sony zdobyła 275 tysięcy polubień na Twitterze. Obecnie licznik wskazuje 315,2 tysięca. Jest to jeden z najbardziej „lajkowanych” postów dotyczących branży gier wideo w historii, jeśli chodzi o ten popularny portal społecznościowy.

Tym samym prezentacji sprzed trzech dni udało się pobić między innymi ogłoszenia dotyczące drugiego rozdziału Fortnite'a oraz terminu premiery PlayStation 5. Do pobicia wciąż zostaje pożegnanie Reggiego Fils-Aimé’a, czyli wieloletniego szefa Nintendo of America, ze społecznością.

Post o DualSense świetnie radzi sobie również na Instagramie. Ma on już na nim przeszło 4,5 miliona polubień.

Przypominamy, że firma Sony wciąż nie zaprezentowała oficjalnie designu PlayStation 5. Kto wie, być może ujawniający go post zdobędzie jeszcze więcej polubień. Zważywszy na to, że zaplanowana na końcówkę tego roku premiera konsoli, która według zapewnień nie ma być przełożona z powodu koronawirusa, zbliża się wielkimi krokami, zapewne przekonamy się o tym już niedługo.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej