Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2019, 18:16

autor: Michał Kułakowski

Na zapowiedź nowego Fable jeszcze poczekamy

Mimo plotek Microsoft nie zapowiedział na tegorocznym E3 nowej odsłony serii Fable. Jak potwierdził reprezentant firmy, na największe zapowiedzi wewnętrznych studiów spółki będziemy musieli jeszcze poczekać, najpewniej do przyszłego roku.

Wielu miłośników serii Fable, którzy nie byli rozpieszczani w ostatnich latach przez Microsoft, liczyło na jakąś nową zapowiedź gry, najlepiej kontynuacji Fable III, wydanego jeszcze w 2010 roku. Niestety na konferencji giganta, towarzyszącej targom E3 2019, nie padła ani razu wzmianka o cyklu, który w czasach Xboksa 360 był wymieniany jednym tchem z markami takimi jak Halo czy Forza. W rozmowie z Eurogamerem, szef Xbox Games Studios, wlał nieco nadziei w serca fanów potwierdzając, że ujawnione zapowiedzi stanowią tylko procent z tego, nad czym pracują obecnie deweloperzy. Chociaż nie chciał bezpośrednio odnieść się do Fable, potwierdził, że w tym roku Microsoft chciał rzucić przede wszystkim światło na nowe projekty niedawno kupionych studiów, takich jak Annapurna Interactive, Double Fine czy Ninja Theory. Nowe dzieła wewnętrznych zespołów deweloperskich spółki zostaną przedstawione w późniejszym czasie, bliżej debiut kolejnego Xboksa.

Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o plotkach na temat Fable 4, mówiących o klasycznym RPG akcji, pozwalającym na swobodne przełączanie się pomiędzy widokiem TPP i FPP. Jego akcja rozgrywać ma się w Albionie, kilka tysięcy lat po wydarzeniach przedstawionych w poprzednich tytułach z serii. Bawić mamy się w dużym sandboksowym świecie pełnym niespodzianek i trudnych decyzji gracza, które wpłyną na jego kształt i kierunek rozwoju. Tytuł ma oferować możliwości budowania miast. Ten aspekt rozgrywki będzie miał duży wpływ na fabułę - brak sukcesu w tej sferze doprowadzi bowiem historię do złego zakończenia. Tytuł ma posiadać również rozbudowany tryb zabawy wieloosobowej.

  1. Oficjalna strona Xbox Game Studios
  2. Recenzja gry Fable III na PC - ile erpega jest w przygodówce?
  3. Fable III - poradnik do gry