Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Elite: Dangerous - Arena (PC)

Elite: Dangerous - Arena PC

Ukierunkowany na sieciowe potyczki w trybie PvP kosmiczny symulator, będący w istocie usamodzielnioną wersją trybu wieloosobowego z gry Elite: Dangerous studia Frontier Developments. Gra pozwala na wspólną zabawę max.

Symulacje | science fiction | symulator kosmiczny

PC Windows
Okładka Elite: Dangerous - Arena (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16lutego2016

16lutego2016

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aktualizacja: W lutym 2017 roku gra została wycofana z dystrybucji cyfrowej z powodu znikomego zainteresowania ze strony graczy. Tryb arenowy pozostał jednak dostępny z poziomu podstawowej wersji gry Elite: Dangerous.

Elite Dangerous: Arena to opracowany z myślą o PC kosmiczny symulator nastawiony na szybkie sieciowe potyczki. W rzeczywistości jest to tryb PvP z Elite: Dangerous, który został przerobiony na samodzielną produkcję. Oba tytuły stworzyło studio Frontier Development. Produkcje są ze sobą w pełni kompatybilne, umożliwiając wspólną zabawę na tych samych serwerach.

Mechanika

Wydane na platformę PC Elite Dangerous: Arena oferuje wyłącznie rozgrywki wieloosobowe, w których bierzemy udział w szybkich bitwach gwiezdnych toczonych w małej skali. Nie uświadczy się tutaj wielkiego sieciowego uniwersum - można jedynie sprawdzić swoje umiejętności pilotażu przeciwko innym graczom.

Do wyboru są cztery różne statki. Myśliwce Federal i Imperial oferują duże prędkości lotu i wysoką manewrowość, ale płacą za to słabym pancerzem i uzbrojeniem. Natomiast model Eagle koncentruje się na potencjale ofensywnym, a Sidewinder to ciężka i powolna, ale za to trudna do ubicia łajba. Odnoszenie sukcesów w meczach pozwala awansować na kolejne poziomy, co umożliwia zdobywanie coraz lepszego wyposażenia dla naszych maszyn.

Wszystkimi tymi statkami możemy bawić się na czterech mapach, wśród których znajdziemy skuty lodem pas asteroid, pełną poplątanych korytarzy stację kosmiczną, bazę górniczą oraz arenę, której centralnym punktem jest winda orbitalna. Gra pozwala na wspólną zabawę maksymalnie ośmiu graczom i oferuje trzy tryby rozgrywki – Free for All (każdy na każdego), Drużynowy Deathmatch oraz Capture the Flag.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Elite: Dangerous - Arena

Klasyfikacja PEGI Elite: Dangerous - Arena

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Elite: Dangerous - Arena

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Quad Core 2Ghz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 260/Radeon 4870 HD lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows 7/8
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-3770K Quad Core
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki GeForce GTX 770/Radeon R9 280X lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows 7/8
Elite: Dangerous - Arena do pobrania za darmo
Elite: Dangerous - Arena do pobrania za darmo

wiadomość8 lipca 2016

Studio Frontier Developments zorganizowało promocję gry Elite: Dangerous -– Arena, pozwalającą na pobranie za darmo przez następnych kilka dni pełnej wersji tego kosmicznego symulatora, stanowiącego samodzielną wersję trybu PvP z Elite: Dangerous.

Elite Dangerous: Arena - tryb PvP z kosmicznego symulatora ukazał się jako samodzielna gra
Elite Dangerous: Arena - tryb PvP z kosmicznego symulatora ukazał się jako samodzielna gra

wiadomość17 lutego 2016

Do sprzedaży trafiło Elite: Dangerous - Arena. Jest to samodzielna produkcja oferująca tryb PvP z kosmicznego symulatora Elite: Dangerous. Obie produkcje są ze sobą kompatybilne, a dla osób, które kupią Arenę, przewidziana jest zniżka w wysokości pełnej ceny na grę-matkę.