Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka GoD Factory: Wingmen (PC)
OkładkaGoD Factory: Wingmen (PC)

GoD Factory: Wingmen PC

Debiutancka produkcja studia Nine Dots, łącząca cechy klasycznego kosmicznego symulatora z elementami współczesnych gier sieciowych typu MOBA. W grze naprzeciw siebie stają dwie czteroosobowe drużyny graczy, z których każdy zasiada za sterami własnego gwiezdnego myśliwca.

Akcji | science fiction | MOBA | symulator kosmiczny | kosmiczne

GoD Factory: Wingmen Premiera PC

29sierpnia2014

producent: Nine Dots Studio wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do GoD Factory: Wingmen

Freespace 2

Starlancer

Elite: Dangerous - Arena

GoD Factory: Wingmen to koncentrujący się na trybie multiplayer, kosmiczny symulator wzbogacony elementami MOBA. Grę opracowało studio Nine Dots.

Zabawa polega na sieciowych starciach dwóch czteroosobowych drużyn graczy. Każdy uczestnik bitwy zasiada w kokpicie własnego myśliwca. Rolę baz pełnią potężne krążowniki, a zniszczenie jednego z nich kończy mecz. Nie jest to łatwe, gdyż statki te są prawdziwymi kolosami, długimi na trzynaście kilometrów. Ich wyeliminowanie wymaga uszkodzenia minimum sześciu kluczowych sekcji. To, które z nich zniszczymy wpływa na zachowanie całej jednostki i związanych z nią myśliwców. Przykładowo, przerobienie na złom składu amunicji sprawi, że przy cumowaniu statki uzupełnią jedynie 60% zapasów. Z kolei utrata wieży komunikacyjnej spowoduje, że nie otrzymamy powiadomienia, gdy przeciwnik rozpocznie atak na naszą bazę.

Same krążowniki nie są jedynie bezbronnymi gigantami. Każdy z nich posiada potężne uzbrojenie obsługiwane automatycznie przez sztuczną inteligencję, a wystrzeliwane pociski mogą dotrzeć do krążownika drużyny przeciwnej. Sprawia to, że mecze trwają nie więcej niż pół godziny; jednocześnie rozwiązanie takie powoduje, że taktyka defensywna nie jest z miejsca skazana na porażkę. Sterowanie w GoD Factory: Wingmen przypomina tradycyjne kosmiczne symulatory - gra obsługuje joysticki oraz widok z kokpitów, choć można też bawić się na klawiaturze i myszce oraz z widoku osoby trzeciej. Istotną rolę odgrywa system modyfikowania maszyn. Co ciekawe, do każdej bitwy przystępujemy z dwiema jednostkami. Naraz kierujemy tylko jedną, a w tym czasie druga z nich przebywa na pokładzie krążownika, gdzie załoga uzupełnia paliwo i amunicję oraz dokonuje koniecznych napraw.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI GoD Factory: Wingmen

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

GoD Factory: Wingmen Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 460 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8