Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDPCiOS
Okładka Eisenhorn: Xenos (AND)

Eisenhorn: Xenos

Trzecioosobowa gra akcji studia Pixel Hero Games (twórcy Spiral: Episode 1), skupiająca się na Inkwizytorze Eisenhornie – jednej z najbardziej ikonicznych postaci uniwersum Warhammera 40,000.

Akcji | TPP | science fiction | hack'and'slash | Warhammer 40,000 | przygodowe gry akcji

Okładka Eisenhorn: Xenos (AND)

data premiery gry:

10sie2016

PC iOS

16lis2016

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eisenhorn: XENOS to wydana na platformie PC, AND i iOS trzecioosobowa gra akcji, skupiająca się na Inkwizytorze Eisenhornie – jednej z najbardziej ikonicznych postaci uniwersum Warhammera 40,000. Produkcja wykorzystuje oficjalną licencję firmy Games Workshop, a za jej powstanie odpowiada studio Pixel Hero Games, mające na swoim koncie udany debiut za sprawą ciepło przyjętej przygodówki akcji Spiral: Episode 1.

Fabuła

Fabuła gry bazuje na pierwszym tomie trylogii Eisenhorn, stworzonej przez jednego z najwyżej cenionych pisarzy uniwersum Warhammera, Dana Abnetta. Opowiada ona o losach Gregora Eisenhorna, należącego do specjalnej odnogi Inkwizycji o nazwie Ordo Xenos, zajmującej się zagrożeniami płynącymi ze strony innych ras. Podobnie jak inni działający na chwałę Imperium inkwizytorzy, protagonista posiada liczne sługi, niemal nieskończone środki oraz potężną władzę, dzięki której może decydować o życiu lub śmierci całych populacji. Inkwizycji boi się więc każdy, a z jej zdaniem oraz ogromnymi wpływami liczyć muszą się nawet najwięksi lordowie.

Gra o podtytule XENOS, podobnie jak wydana w 2001 roku książka, ukazuje bohatera w początkowym okresie jego ewolucji jako inkwizytora. Prowadzi on śledztwo w sprawie herezji, w którą zamieszany wydaje się uznawany za zmarłego heretyk Pontius Glaw oraz jego rodzina. Okazuje się, że pomimo fizycznej śmierci Glaw w dalszym ciągu egzystuje jako umysł, uwięziony w bluźnierczej maszynie. W toku śledztwa wychodzi również na jaw, że macki korupcji i zepsucia sięgają znacznie głębiej, niż początkowo sądziła Inkwizycja.

Mechanika

Eisenhorn: XENOS jest zrealizowaną w perspektywie trzecioosobowej przygodową grą akcji, kładącą szczególny nacisk na walkę i pod tym względem przypomina nieco mobilne odsłony cyklu Batman: Arkham. Walka toczy się oczywiście w czasie rzeczywistym i choć w arsenale protagonisty znalazła się także broń palna, to jednak głównym orężem Eisenhorna pozostaje miecz, a całość zrealizowana została na modłę klasycznego slashera, pokroju konsolowej serii God of War. Istotnym elementem walki jest oparty na rytmice system combosów, który pozwala zużywać mniej wytrzymałości i zadawać potężniejsze ciosy pod warunkiem utrzymania odpowiedniego timingu.

Dla graczy, którzy wolą działać nieco bardziej taktycznie zarezerwowano wachlarz umiejętności specjalnych, pozwalających np. na czasową niewidzialność lub wpływanie na umysły przeciwników. Pojawia się też specjalna opcja spowolnienia czasu, przypominająca znany z Fallouta 3 system VATS. Dzięki niej możemy na chwilę odetchnąć w ferworze walki i precyzyjnie wybrać kolejne cele ataku. Gra nie narzuca nam jednak sztywnego modelu postępowania, zaś wielu walk unikniemy poprzez wybranie innej drogi czy też działanie po cichu, niczym w typowych skradankach. Warto również odnotować, że podczas zabawy Eisenhorn korzystać może z usług dwóch pomocników, z których jeden wspomaga go w walce, zaś drugi służy radą i pomocą w sekwencjach przygodowych. W doborze tychże postaci również pozostawiono nam swobodę, choć gra sugeruje wybór bohaterów wynikający z fabuły książkowego pierwowzoru.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC, AND i iOS gra Eisenhorn: XENOS korzysta ze zmodyfikowanego silnika graficznego Unreal Engine 3, wzbogaconego kilkoma dodatkowymi efektami, takimi jak bazująca na fizyce animacja ubioru, delikatniejsze kontury obiektów, synchronizacja ruchu warg czy post-processing. Całość zrealizowana została z filmowym rozmachem i prezentuje się dobrze zarówno na komputerach PC, jak i na urządzeniach przenośnych, gdzie dla zapewnienia płynności zrezygnowano jedynie z niektórych efektów, zbyt ciężkich dla mobilnych chipów graficznych. Głosu głównemu bohaterowi użyczył zaś znany brytyjski aktor Mark Strong, który pracował już wcześniej m.in. przy takich grach, jak Total War: Rome II, Warhammer 40,000: Space Marine czy Kick-Ass.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,3 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Eisenhorn: Xenos

18+

Wymagania sprzętowe Eisenhorn: Xenos

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/ AMD Athlon X2 2.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GTS/Radeon HD 3850 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-750 2.67 GHz/AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6950 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
Inkwizytor, cyborg i haker, czyli najlepsze mobilne gry sierpnia (m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2)
Inkwizytor, cyborg i haker, czyli najlepsze mobilne gry sierpnia (m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2)

wiadomość7 września 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne lipca. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2, Reigns, Mr. Robot:1.51exfiltrati0n, Eisenhorn: Xenos, Mobius Final Fantasy, Riptide GP: Renegade oraz Legend of the Skyfish.

PC
iOS
AND