Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDPSVPCXONEPS4iOS
Okładka SwapQuest (PSV)

SwapQuest

Niezależna gra logiczna z elementami RPG autorstwa niemieckiego studia Rebusmind. W SwapQuest wcielamy się w jedną z dwóch dostępnych postaci: księcia Wilberta lub księżniczkę Wilmę, wyróżniających się odmiennymi zdolnościami bojowymi.

Logiczne | fantasy | elementy RPG | indie

Okładka SwapQuest (PSV)

producent: Rebusmind

wydawca: Rebusmind

Strona oficjalna

data premiery gry:

19mar2015

iOS

30kwi2015

AND

13lut2016

PSV

22sie2017

PC XONE PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Niemieckie studio Rebusmind ma na swoim koncie kilka ciekawych projektów, w tym Hungry for Blocks i przeglądarkowe Magnet Maze. SwapQuest na platformie iOS, PC itd. jest kolejną produkcją tego dewelopera. Tytuł będący połączeniem gier logicznych oraz RPG został zapowiedziany w 2013 roku, jednak ze względu na chęć jego dopieszczenia, twórcy kilkukrotnie przekładali premierę.

Fabuła

W grze wcielamy się w jedną z dwóch dostępnych postaci – księcia Wilberta lub księżniczkę Wilmę. Naszym celem jest znalezienie legendarnego miecza Aventuril, dzięki któremu uratujemy królestwo przed złą Hordą.

Mechanika

Rozgrywka w SwapQuest łączy w sobie elementy gier logicznych oraz gatunku RPG. Akcja obserwowana jest z góry, a do naszych głównych zadań należy przesuwanie elementów podłoża, tworząc w ten sposób ścieżkę, którą podąża heros. Podczas wykonywania tej czynności nie możemy jednak zbyt długo się zastanawiać, gdyż z dołu ekranu nadciąga Horda. Jeżeli więc szybko nie znajdziemy odpowiedniego elementu, to stwory dogonią nas i trzeba będzie powtarzać poziom od nowa. Oprócz tego warto zbierać kryształy porozrzucane na trasie, dzięki którym kupimy nowe wyposażenie, pomagające w trakcie walki z przeciwnikami. Dodatkowo nasze zdolności bojowe uzależnione są od wybranego bohatera oraz klasy postaci, gdyż każda z nich posiada własne umiejętności.

Mechanika rozgrywki na platformie iOS, PC itd. jest bardzo prosta do opanowania, jednak różni herosi, możliwość dostosowywania wyposażenia oraz samo tworzenie tras zapewniają graczom sporą ilość możliwości i zachęcają do powtarzania poziomów. Wszystko to uzupełniane jest przez przyjemną, dwuwymiarową oprawę graficzną, utrzymaną w oldskulowym stylu, nawiązującym do ery 8-bitowych konsol.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 61

Gry podobne do SwapQuest

Klasyfikacja PEGI SwapQuest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
iOS
AND
PSV
PC
XONE
PS4