Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2016, 09:42

autor: Entelarmer

SteamVR Performance Tool źródłem kolejnych informacji o Half-Life 3?

Wczoraj w sklepie Steam zadebiutowała darmowa aplikacja SteamVR Performance Tool. Okazała się ona źródłem kolejnych plików mających pochodzić z oczekiwanych gier Half-Life 3 i Left 4 Dead 3.

Najwyraźniej Valve zdecydowało się trzymać Gordona Freemana na krótkiej smyczy. - SteamVR Performance Tool źródłem kolejnych informacji o Half-Life 3? - wiadomość - 2016-02-23
Najwyraźniej Valve zdecydowało się trzymać Gordona Freemana na krótkiej smyczy.

Od dłuższego czasu niemal co chwila pojawiają się kolejne informacje na temat Half-Life 3, czyli oczekiwanej, ale w żaden sposób niepotwierdzonej kontynuacji kultowej serii gier FPS. Największy rzekomy przeciek miał miejsce w połowie ubiegłego miesiąca, ale nie brakowało też znalezisk samych graczy w plikach gier czy nawet w bazie danych platformy Steam. Wciąż jednak nie da się powiedzieć, czy rzeczywiście doczekamy się tej produkcji, stąd też zarówno starsze, jak i najnowsze doniesienia należy traktować ze sporym sceptycyzmem. Tym razem gracze z pomocą strony SteamDB dobrali się do danych aplikacji SteamVR Performance Tool (od wczoraj dostępnej za darmo w sklepie Steam) i – cóż za zaskoczenie – natychmiast znalazły się pliki nawiązujące do serii Half-Life. Co prawda, nazwa Half-Life 3 nigdzie się nie pojawia, ale według użytkowników serwisów Overclock oraz Reddit informacje odnoszą się zarówno do trójki („hl3”), jak i do Half-Life 2 na silniku Source 2. Co ciekawe, wśród zawartych danych znalazł się nowy trójwymiarowy model Doga, czyli ulubionego robota graczy z dwójki, który wyraźnie różni się od tego z poprzedniej odsłony cyklu.

Wątpliwości co do powiązania tych plików z wyżej wspomnianym cyklem rozwiewają fragmenty mówiące m.in. o statku Kombinatu („combine_gunship”) czy Vortigauntach. Co ciekawe, wśród danych znalazła się też dość intrygująca linijka „vr portal2_imported left4dead3 hl3”. Sugerowałoby to powstanie trzeciej odsłony nie tylko serii Half-Life, lecz także sieciowych shooterów Left 4 Dead z zombie w roli głównej, które wraz z już wydanym Portal 2 otrzymałyby wsparcie technologii rzeczywistości wirtualnej. Czyżby więc Half-Life 3 miał być tytułem promującym urządzenia VR, tak jak jak Half-Life 2 wypromowało Steama? Niewykluczone, ale raz jeszcze przypominamy, że są to czyste spekulacje, także – zgodnie z ulubionym motto fanów HL – można jedynie wierzyć, iż przynajmniej część z tych informacji zostanie potwierdzona przez firmę Valve Software.