Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2016, 09:12

autor: Góral

Far Cry Primal - gra wprost z epoki kamienia łupanego debiutuje na PS4 i XOne

Od dziś posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One mogą grać w Far Cry Primal, czyli spin-off serii Far Cry, którego akcja została osadzona w epoce kamienia łupanego. 1 marca gra zadebiutuje na komputerach osobistych.

Far Cry Primal od dziś na konsolach, a od 1 marca także na PC-tach. - Far Cry Primal - gra wprost z epoki kamienia łupanego debiutuje na PS4 i XOne - wiadomość - 2016-02-23
Far Cry Primal od dziś na konsolach, a od 1 marca także na PC-tach.

Dziś na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4 debiutuje najnowsza odsłona serii Far CryFar Cry Primal. W odróżnieniu od poprzednich części, tym razem firma Ubisoft postanowiła oddać w nasze ręce nie strzelankę, a pierwszoosobową, przygodową grę akcji, która przenosi nas do epoki kamienia łupanego. Podczas rozgrywki wcielamy się w niejakiego Takkara. Podczas jednego z polowań zapuścił się on wraz z towarzyszami na terytorium innego plemienia, w efekcie czego doprowadził do śmierci wszystkich braci. Tylko jemu udało się przeżyć, ale nie oznacza to końca problemów, a dopiero ich początek. Akcja gry toczy się w niebezpiecznej krainie Oros, gdzie musimy nie tylko walczyć o przetrwanie, ale także założyć i rozwinąć nowe plemię.

Pomimo zupełnie innych realiów, deweloperom udało się zawrzeć kilka flagowych elementów serii, w tym przede wszystkim otwarty, wypełniony rozmaitymi zadaniami świat, zapewniający sporą swobodę podczas zabawy. W Far Cry Primal większą niż normalnie rolę odgrywa crafting, dzięki któremu wytwarzamy bronie i narzędzia ze znajdowanych przedmiotów.

Jak więc widać, jest to z pewnością ciekawy projekt, ale czy tak radykalne zmiany wprowadzone do serii były dobrym pomysłem? I tak, i nie. Wczoraj pisaliśmy o pierwszych recenzjach, z których wynika, że to dobra produkcja i ciekawy spin-off, ale osoby liczące na jakieś objawienie i rewolucję raczej się zawiodą. Mimo wszystko tytuł warto mieć na oku, więc jeżeli zamierzacie zainwestować w niego pieniądze, koniecznie sprawdźcie oferty polskich sprzedawców w ramce obok.

Jeszcze raz przypominam, że Far Cry Primal obecnie dostępne jest tylko na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4, ale za kilka dni, a dokładniej pisząc 1 marca, zadebiutuje także na komputerach osobistych.