Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2016, 14:04

autor: luckie

Pierwsze recenzje Far Cry Primal - to nie do końca to, czego się spodziewaliśmy

Far Cry Primal zadebiutuje na konsolach jutro, natomiast dziś możemy przeczytać pierwsze recenzje nowej gry studia Ubisoft. Jak znana mechanika sprawdza się w nowych realiach?

Czy gracze będą równie szczęśliwi, gdy już położą ręcę na Far Cry Primal? - Pierwsze recenzje Far Cry Primal - to nie do końca to, czego się spodziewaliśmy - wiadomość - 2016-02-22
Czy gracze będą równie szczęśliwi, gdy już położą ręcę na Far Cry Primal?

Far Cry Primal zapowiadał się jako prawdziwy powiew świeżości w nieco wyeksploatowanej serii sandboksowych FPS-ów. Prehistoryczne realia wymusiły podmianę całego arsenału i zastąpienie pojazdów zwierzętami. Ponadto Ubisoft dość mocno zaryzykował pozbawiając tytuł jakiejkolwiek formy trybu wieloosobowego lub choćby kooperacji, całe wysiłki skupiając na trybie fabularnym. Teoretycznie powinno to zagwarantować wysoki poziom narracji, ale według recenzentów sama fabuła nie robi zbyt dobrego wrażenia. Zawodzi też powtarzalny gameplay, który dość mocno kopiuje rozwiązania swoich poprzedników, przy czym oferuje znacznie mniejszą różnorodność broni.

Z drugiej strony media chwalą sobie ciekawe postaci posługujące się realistycznie brzmiącym językiem łindźa. Zajmujące są również polowania na zwierzęta i ogólny projekt świata. Ważąc te zalety i wady nasz recenzent wystawił grze notę 7/10. Opinie na temat Far Cry Primal są jednak dość zróżnicowane, o czym świadczą rozbieżne oceny w zachodnich serwisach branżowych.

 1. Recenzja gry Far Cry: Primal - oryginalny czas i miejsce akcji, wyświechtane rozwiązania

Recenzje gry Far Cry Primal

 1. GameSpot – 8/10
 2. Forbes – 8/10
 3. The Koalition – 95%
 4. IGN – 7.9
 5. Shacknews – 6/10
 6. GamesRadar – 3/5
 7. Hardcore Gamer – 4/5
 8. Time – 4/5
 9. Game Reactor – 8/10
 10. Evening Standard – 4/5
 11. Push Square – 7/10
 12. Lazy Gamer – 7.7
 13. VentureBeat – 73/100

Premiera Far Cry Primal na PlayStation 4 i Xboksa One już jutro. Wersja na komputery osobiste pojawi się tydzień później – 1 marca.

 1. Far Cry Primal – oficjalna strona gry
 2. Far Cry Primal – kompendium wiedzy