Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 lutego 2016, 14:35

Breaking Bad: Empire Business – serialowy przebój otrzyma swoją grę

Zapowiedziano Breaking Bad: Empire Business, czyli produkcję, która przerabia tematykę popularnego serialu telewizyjnego na mobilną strategię ekonomiczną traktującą o zarządzeniu narkotykowym imperium.

Rynek mobilny jest zalewany grami w takiej ilości, że deweloperzy chętnie sięgają po znane marki, mając nadzieję, że pomogą one wyróżnić się z tłumu. Wśród tych licencji znajdują się także seriale telewizyjne i to nawet te, które już zeszły z anteny. Najnowszym tego przykładem stało się zapowiedziane właśnie Breaking Bad: Empire Business, czyli strategia, która pozwoli nam pokierować imperium narkotykowym.

Gra zmierza na systemy iOS oraz Android i oparta zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami. Obecnie produkcja jest testowana w kilku krajach w Google Play oraz kanadyjskim App Store.

W Breaking Bad: Empire Business zaczynamy jako początkujący producent i dealer metamfetaminy. Brakuje nam środków oraz doświadczenia, ale za to mamy ogromne ambicje. Naszym zadaniem jest oczywiście stworzenie narkotykowego imperium. Podczas realizacji tego celu spotkamy wiele postaci znanych z serialu, takich jak Walter White, Jesse Pinkman, Gus Fring czy Saul Goodman, ale gra nie odtwarza historii znanej z telewizorów.

Poza tematyką Breaking Bad: Empire Business jest stosunkowo standardową mobilną strategią ekonomiczną. Musimy więc konstruować budynki, które tutaj są oczywiście sprytnie ukryte przed oczami osób postronnych, udając np. myjnie samochodowe. Konieczne jest także organizowanie dystrybucji, gromadzenie surowców, zatrudnianie specjalistów oraz wydawanie zarobionych pieniędzy na kolejne inwestycje.

Nielegalna natura biznesu sprawia, że przed graczem stają problemy, których w typowych strategiach ekonomicznych brakuje. Musimy więc nie tylko ukrywać nasze działania przed agentami agencji DEA, ale również odpierać ataki meksykańskiego Kartelu. Nie brakuje również opcji wysyłania ludzi na misje bojowe.

Breaking Bad: Empire Business posiada rozbudowane opcje sieciowe. Gracze mogą tworzyć własne syndykaty narkotykowe i konkurować z podobnymi grupami założonymi przez innych użytkowników. Wzorem gier MMO, wirtualny świat nie jest stały – sytuacja w nim ulega stopniowym zmianom na skutek działań uczestników zabawy.