Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2015, 11:20

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Half-Life 3, Final Fantasy X | X-2 HD Remaster i inne gry odkryte w bazie Steama

W serwisie SteamDB pojawiły się wpisy związane z steamowymi wersjami takich gier jak Half-Life 3, Final Fantasy X | X-2 HD Remaster, Everybody's Gone to the Rapture, Danganronpa: Trigger Happy Havoc czy też Danganronpa 2: Goodbye Despair, co sugeruje, że produkcje te zmierzają w kierunku PC-tów.

Final Fantasy X | X-2 HD Remaster ukaże się na PC? - Half-Life 3, Final Fantasy X | X-2 HD Remaster i inne gry odkryte w bazie Steama - wiadomość - 2015-12-07
Final Fantasy X | X-2 HD Remaster ukaże się na PC?

W serwisie SteamDB, służącym do monitorowania zasobów najpopularniejszej platformy cyfrowej dystrybucji Steam, pojawiło się kilka pozycji, które powinny zainteresować osoby preferujące granie na komputerach PC. Wśród dostępnych pozycji widnieje chociażby Final Fantasy X i Final Fantasy X-2 (zremasterowane wersje), Everybody's Gone to the Rapture, Danganronpa: Trigger Happy Havoc czy też Danganronpa 2: Goodbye Despair. Co ciekawe, natrafiono także na plotkowane od dawien dawna Half-Life 3. Mało tego, pliki gry zostały zaktualizowane około miesiąca temu, czyżby więc Valve faktycznie pracowało nad tym tytułem? Nawet jeżeli nie, to PC-towe konwersje pozostałych produkcji są całkiem prawdopodobne, a poza tym SteamDB już nieraz trafnie przewidywał przyszłość. Niemniej oficjalnych informacji na ten temat PC-towych wersji wymienionych gier nie ma.

Half-Life 3 to wyczekiwana produkcja studia Valve, o której plotki pojawiają się regularnie od kilku lat. Ostatnią odsłoną serii jest Half-Life 2, które doczekało się dwóch fabularnych rozszerzeń. Episode Two zadebiutował na komputerach PC w 2007 roku i od tamtej pory fani przygód Gordona Freemana czekają na jego dalsze perypetie. Co ciekawe, kilka lat temu ekipa Arkane Studios rozpoczęła prace nad czwartym epizodem, który miał być spin-offem cyklu, ale z różnych powodów prace zostały porzucone. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszym sobotnim newsie.