Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPSPPSVANDiOS
Okładka Danganronpa: Trigger Happy Havoc (PC)

Danganronpa: Trigger Happy Havoc

Danganronpa: Trigger Happy Havoc Anniversary Edition

Opracowana przez japońskie studio Spike Chunsoft detektywistyczna gra przygodowa z gatunku visual novel. Głównym bohaterem Danganronpa: Trigger Happy Havoc jest rozpoczynający naukę w elitarnej szkole średniej nastolatek Naegi Makoto.

Przygodowe | thriller | detektywistyczne | visual novel | elementy zręcznościowe

Okładka Danganronpa: Trigger Happy Havoc (PC)

data premiery gry:

25lis2010

PSP

10paź2013

PSV

18lut2016

PC

21maj2020

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Danganronpa: Trigger Happy Havoc jest oryginalną przygodówką z gatunku visual novel. Wcielamy się w niej w ucznia liceum, próbującego wydostać się z zamkniętej na cztery spusty szkoły oraz starającego się rozwiązać tajemnice dokonywanych w niej morderstw. Za stworzenie tytułu odpowiada japońskie studio Spike Chunsoft, które na swoim koncie ma już podobne produkcje, takie jak 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors. Danganronpa jest poprawionym portem oryginalnej wersji, która ukazała się wyłącznie w Japonii w 2010 roku na PlayStation PSP.

Fabuła

Głównym bohaterem gry jest chłopak o imieniu Makoto Naegi, będący jedną z wielu osób rozpoczynających naukę w elitarnej prywatnej szkole średniej. Przyjmuje ona jedynie kandydatów odznaczających się niesamowitymi osiągnięciami na różnych, często dziwnych, polach zainteresowań i specjalizacji. Makoto nie posiada jednak żadnego specjalnego talentu, a wpis na listę uczniów zawdzięcza wygranej w loterii. Na miejscu okazuje się, że wraz z kilkunastoma innymi pierwszoklasistami zostaje zamknięty wewnątrz budynku. Zebrani dowiadują się wkrótce od sterowanej zdalnie maskotki o imieniu Monokuma, że aby wydostać się z pułapki, muszą zamordować kolegę lub koleżankę tak, by nie zostać złapanym przez pozostałych. W przeciwnym razie resztę swego życia spędzą w szkole.

Mechanika

Model rozgrywki w Danganronpa: Trigger Happy Havoc przypomina popularną serię Ace Attorney. Jak w wielu innych standardowych grach z gatunku visual novel akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby i śledzimy dialogi postaci wyświetlane na ekranie, którym towarzyszą dwuwymiarowe portrety mówiących. Wszystkie lokacje przedstawione zostały w 3D, chociaż nie możemy się po nich swobodnie poruszać. Każdy rozdział gry podzielony został na fazy. W pierwszej rozmawiamy z wybranymi przez nas uczniami, budując z nimi relację oraz zdobywając w ten sposób specjalne umiejętności przydatne w śledztwach. W drugiej dochodzi do morderstwa i przenosimy się na miejsce zbrodni. Możemy wówczas zdobywać zeznania świadków oraz zbierać dowody. Ostatni etap to proces, w którym uczniowie muszą wyznaczyć wspólnie mordercę. Każdy z nich przedstawia swoje racje i teorie, a gracz dzięki zebranym dowodom ma okazję za pomocą zręcznościowej minigry sprzeciwić się wyrażonym konkluzjom. Jeśli morderca zostanie wybrany poprawnie, zostanie skazany na śmierć przez sędziego, którym jest wspomniana już maskotka.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Danganronpa: Trigger Happy Havoc jest wyjątkowo kolorowa i surrealistyczna mimo dość ponurej tematyki gry. Projekty postaci są mocno przerysowane i karykaturalne. Jak już zostało wspomniane, tytuł łączy trójwymiarowe tła z dwuwymiarowymi statycznymi portretami bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 187 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Danganronpa: Trigger Happy Havoc

Wymagania wiekowe Danganronpa: Trigger Happy Havoc

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Danganronpa: Trigger Happy Havoc

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.8 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 460 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3470 2.93 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 460 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7
Wieści ze świata (film Assassin’s Creed, Danganronpa: Trigger Happy Havoc) 18/1/2016
Wieści ze świata (film Assassin’s Creed, Danganronpa: Trigger Happy Havoc) 18/1/2016

wiadomość18 stycznia 2016

Dziś piszemy m.in. o końcu zdjęć do filmu Assassin’s Creed i zapowiedzi pecetowej wersji gry Danganronpa: Trigger Happy Havoc. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PSP
PSV
PC
iOS
AND