Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVPCPSPSwitchiOSANDXONE
Okładka Danganronpa: Trigger Happy Havoc (PC)
OkładkaDanganronpa: Trigger Happy Havoc (PC)

Danganronpa: Trigger Happy Havoc

Danganronpa: Trigger Happy Havoc Anniversary Edition

Opracowana przez japońskie studio Spike Chunsoft detektywistyczna gra przygodowa z gatunku visual novel. Głównym bohaterem Danganronpa: Trigger Happy Havoc jest rozpoczynający naukę w elitarnej szkole średniej nastolatek Naegi Makoto.

Przygodowe | thriller | detektywistyczne | visual novel | elementy zręcznościowe

Danganronpa: Trigger Happy Havoc Premiera

25lis2010

PSP

10paź2013

PSV

18lut2016

PC

21maj2020

AND iOS

3gru2021

Switch

18sty2022

XONE

Gry podobne do Danganronpa: Trigger Happy Havoc

Corpse Party

Ib

Mad Father

Danganronpa: Trigger Happy Havoc jest oryginalną przygodówką z gatunku visual novel. Wcielamy się w niej w ucznia liceum, próbującego wydostać się z zamkniętej na cztery spusty szkoły oraz starającego się rozwiązać tajemnice dokonywanych w niej morderstw. Za stworzenie tytułu odpowiada japońskie studio Spike Chunsoft, które na swoim koncie ma już podobne produkcje, takie jak 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors. Danganronpa jest poprawionym portem oryginalnej wersji, która ukazała się wyłącznie w Japonii w 2010 roku na PlayStation PSP.

Fabuła

Głównym bohaterem gry jest chłopak o imieniu Makoto Naegi, będący jedną z wielu osób rozpoczynających naukę w elitarnej prywatnej szkole średniej. Przyjmuje ona jedynie kandydatów odznaczających się niesamowitymi osiągnięciami na różnych, często dziwnych, polach zainteresowań i specjalizacji. Makoto nie posiada jednak żadnego specjalnego talentu, a wpis na listę uczniów zawdzięcza wygranej w loterii. Na miejscu okazuje się, że wraz z kilkunastoma innymi pierwszoklasistami zostaje zamknięty wewnątrz budynku. Zebrani dowiadują się wkrótce od sterowanej zdalnie maskotki o imieniu Monokuma, że aby wydostać się z pułapki, muszą zamordować kolegę lub koleżankę tak, by nie zostać złapanym przez pozostałych. W przeciwnym razie resztę swego życia spędzą w szkole.

Mechanika

Model rozgrywki w Danganronpa: Trigger Happy Havoc przypomina popularną serię Ace Attorney. Jak w wielu innych standardowych grach z gatunku visual novel akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby i śledzimy dialogi postaci wyświetlane na ekranie, którym towarzyszą dwuwymiarowe portrety mówiących. Wszystkie lokacje przedstawione zostały w 3D, chociaż nie możemy się po nich swobodnie poruszać. Każdy rozdział gry podzielony został na fazy. W pierwszej rozmawiamy z wybranymi przez nas uczniami, budując z nimi relację oraz zdobywając w ten sposób specjalne umiejętności przydatne w śledztwach. W drugiej dochodzi do morderstwa i przenosimy się na miejsce zbrodni. Możemy wówczas zdobywać zeznania świadków oraz zbierać dowody. Ostatni etap to proces, w którym uczniowie muszą wyznaczyć wspólnie mordercę. Każdy z nich przedstawia swoje racje i teorie, a gracz dzięki zebranym dowodom ma okazję za pomocą zręcznościowej minigry sprzeciwić się wyrażonym konkluzjom. Jeśli morderca zostanie wybrany poprawnie, zostanie skazany na śmierć przez sędziego, którym jest wspomniana już maskotka.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Danganronpa: Trigger Happy Havoc jest wyjątkowo kolorowa i surrealistyczna mimo dość ponurej tematyki gry. Projekty postaci są mocno przerysowane i karykaturalne. Jak już zostało wspomniane, tytuł łączy trójwymiarowe tła z dwuwymiarowymi statycznymi portretami bohaterów.

Ostatnia modyfikacja 2 stycznia 2023

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 312 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Danganronpa: Trigger Happy Havoc

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Danganronpa: Trigger Happy Havoc Anniversary Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.8 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 460 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-3470 2.93 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 460 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7
PSP
PSV
PC
iOS
AND
Switch
XONE