Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2015, 11:45

autor: Entelarmer

Helldivers debiutuje na PC

Dziś debiutuje pecetowe wydanie Helldivers - zręcznościowej strzelanki od studia Arrowhead. Fani kooperacji oraz bratobójczego ognia mogą zakupić tę produkcję w sklepie Steam.

Helldivers to świetna produkcja – zwłaszcza dla fanów bratobójczego ognia (friendly fire). - Helldivers debiutuje na PC - wiadomość - 2015-12-07
Helldivers to świetna produkcja – zwłaszcza dla fanów bratobójczego ognia (friendly fire).

Dziś ukaże się zapowiedziane pecetowe wydanie gry Helldivers – zręcznościowej strzelanki od zespołu Arrowhead Game Studios (Magicka, Gauntlet). W marcu produkcja zadebiutowała na konsolach z rodziny PlayStation, a około godziny 19:00 pojawi się na platformie Steam (obecnie gra dostępna w pre-orderze). Oprócz podstawowej wersji do gry dołączono aktualizacje Masters of the Galaxy, Turning Up the Heat oraz Democracy Strikes Back. Co więcej, możliwa jest gra do czterech graczy na jednym systemie, oczywiście po podłączeniu kontrolerów do komputera (rzecz jasna, wersja pecetowa umożliwia też grę przy wykorzystaniu myszki i klawiatury). W trakcie rozgrywki wcielamy się w członka oddziału specjalnego Helldivers, mającego za zadanie – jakżeby inaczej – uratowanie Ziemi (czy raczej Super Ziemi) przed hordami obcych. Tytuł kładzie nacisk na kooperację, a gracze mają wpływ na przebieg kilkutygodniowych kampanii wspólnych dla wszystkich – ich działania przekładają się na kolejne wydarzenia w świecie gry.

Jak na razie nie ma zbyt wielu recenzji pełnej wersji pecetowego wydania Helldivers, nie licząc tekstu serwisu Brash Games (9/10). Niemniej na platformach firmy Sony gra została wysoko ocenione przez recenzentów, a ponad 90% pozytywnych opinii od użytkowników Steama pozwala sądzić, że mamy do czynienia z tytułem równie grywalnym, co na PlayStation 4, PlayStation Vita oraz PlayStation 3. Produkcja dostępna jest w polskiej wersji językowej (napisy i spolszczony interfejs).