Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2016, 10:10

autor: Adrian Werner

Fallout 4 otrzyma narzędzia moderskie w kwietniu. Beta patcha 1.4 dostępna już teraz

Studio Bethesda poinformowało, że narzędzia moderskie do gry Fallout 4 ukażą się w kwietniu. Ponadto ruszyły otwarte beta-testy aktualizacji 1.4 na PC.

Społeczność moderska Fallouta 4 na dobre rozkręci się w kwietniu. - Fallout 4 otrzyma narzędzia moderskie w kwietniu. Beta patcha 1.4 dostępna już teraz - wiadomość - 2016-02-23
Społeczność moderska Fallouta 4 na dobre rozkręci się w kwietniu.

Gry studia Bethesda od dawna słyną z dużych i bardzo aktywnych społeczności tworzących mody, dlatego fani z rozczarowaniem przyjęli wiadomość, że Fallout 4 zadebiutuje bez przydatnych do tego narzędzi. Autorzy zapewnili jednak, że takowe ukażą się w jakiś czas po premierze. Teraz wreszcie dowiedzieliśmy się, kiedy ta obietnica zostanie spełniona. W wywiadzie dla serwisu Game Informer szef zespołu Todd Howard poinformował, że narzędzia moderskie ukażą się w kwietniu. Początkowo wsparcie dla modyfikacji dostępne będzie tylko na PC, ale w późniejszym terminie fanowskie kreacje udostępnione zostaną także użytkownikom konsol. Na Xboksie One nastąpi to najwcześniej w maju, a na PlayStation 4 miesiąc później.

Mamy nadzieję, że opóźnienie w wypuszczeniu narzędzi moderskich nie wpłynie negatywnie na rozwój społeczności. Prognozy na razie są dobre, gdyż nawet bez oficjalnych edytorów fani zdołali już stworzyć masę ciekawych małych projektów.

Ponadto Bethesda rozpoczęła beta testy nowej aktualizacji do Fallouta 4. Patch opatrzony został numerem 1.4 i można go pobrać za pośrednictwem usługi Steam. Warto mieć na uwadze, że łatka nie jest do końca dopracowana i mogą pojawić się nieprzewidziane problemy.

Patch wprowadza masę poprawek mniejszych i większych błędów oraz kilka ciekawych nowości. Do tej drugiej kategorii zalicza się głównie spory zestaw dodatkowych przedmiotów i obiektów, które możemy wykorzystać przy konstruowaniu osad.

Przypomnijmy, że Fallout 4 ukazał się 10 listopada w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W Polsce gra otrzymała lokalizację kinową (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych.

  1. Fallout 4 – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Fallout 4 - Czas apokalipsy